Вздовж усієї лінії розмежування на Донбасі бійці ЗСУ відпрацювали авіаційні удари по ворогу.
В рамках навчань українські захисники тестували Мі-24 – техніка радянського зразка, але модернізована на сучасний лад, вже давно перебуває на озброєнні нашої армії.
Повітряні маневри ЗСУ
"У рамках проведення операції Об'єднаних сил вперше проведено навчання передових авіаційних навідників з наведення екіпажів Мі-24 по наземних цілях... Під час відпрацювання практичних дій командир механізованого підрозділу здійснює запит на вогневу підтримку з повітря. Передові авіаційні наводчики зі складу групи бойового управління дають цілевказівки екіпажам бойових вертольотів, на максимальній швидкості заходять на цілі противника і умовно їх знищують", - зазначили на сторінці "Операції Об'єднаних сил" (ООС) у Facebook.
Втім, Мінських домовленостей командування жодного не порушувало – всі вони були виконані у повному обсязі, тобто реального застосування авіаційного озброєння не було.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Якщо обстановка загостриться у будь-якій точці на лінії зіткнення, армійська авіація готова виконувати завдання за призначенням.
Фото: військові навчання ЗСУ (ООС)
Мі-24: історія і технічні характеристики
Мі-24 (Кодове ім'я НАТО — Hind) — радянський гелікоптер підтримки піхоти (ударний гелікоптер). Був основним штурмовим гелікоптером країн соцтабору. Концепція Мі-24 передбачала тісну взаємодію з бронетанковими та піхотними частинами під час широкомасштабного воєнного конфлікту другої половини XX століття.
За основу було взято вже перевірений серійний багатоцільовий Мі-8. Радянські конструктори зменшили цей гелікоптер у розмірах, змінили кабіну пілота та пристосували його до нанесення штурмових ударів по наземних, значно пізніше — повітряних, цілях. Спеціально розроблений для для забезпечення вогневої підтримки сухопутних військ і запущеним у серійне виробництво.
Мі-24: технічні характеристи
Приймаючи на борт вісім чоловік десанту, цей гелікоптер вийшов значно більш громіздким, ніж американські аналоги. Більше того, у перших промислових серіях екіпаж розташовувався в кабіні поруч, а не тандемом. Бойовий досвід показав необхідність корінної зміни конструкції кабіни екіпажа, що дозволило краще використовувати потенціал гелікоптера.
Бойова модифікація Мі-24
Гелікоптер Мі-24Д (позначення НАТО Hind-D), що з'явився в 1976 році, мав роздільні, розташовані тандемом кабіни пілота і оператора озброєння, але як і раніше зберігав кабіну для транспортування десанту і додаткове місце для бортмеханіка.
Дивіться: артилеристи-спецпризначенці, робота ЗСУ та військові навчання