Відсутність сексу може позначатися як на фізичному, так і на психологічному стані людини: може знижуватися як імунітет, так і самооцінка. Про це розповів сексопатолог Олександр Коломійчук.
"Секс і здоров'я – як фізичне, так і психічне – дуже пов'язані між собою. Не випадково існує таке поняття як "сексуальне здоров'я", що означає здорову сексуальну функцію у здоровому тілі при здоровому дусі", - сказав він.
У цьому контексті сексолог зауважив, наприклад, у людини є велика сексуальна потреба, у нього сильна сексуальна конституція, а реалізувати її він не може. Відповідно, він буде страждати.
"Це викликає фізичний дискомфорт, тому що накопичується сексуальне напруження, а можливості реалізувати цю потребу немає. Людина відчуває себе некомфортно, він може ставати агресивною, дратівливою, може навіть знижуватися імунітет, тому що придушення потребує сил", - каже сексолог.
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
У той же час Олександр Коломійчук розповів, що для психічного здоров'я це важливо, тому що дозволяє відчувати себе повноцінною людиною, коханим, цікавим для когось. Він реалізує не лише сексуальну функцію, але і функцію спілкування, причетності, взаємодії з іншою людиною.
Як пояснив доктор, у цьому контексті відсутність сексу негативно впливає на самооцінку людини. Особливо уразливі підлітки і старші люди. Для перших відсутність сексу викликає комплекс неповноцінності і почуття непотрібності, для других нагадує про передчасну старість.