Президент України Петро Порошенко підписав доленосний закон "Про валюту", який Рада прийняла ще 21 червня.

Урочистості відбулись під час зустрічі президента з представниками бізнес середовища.

Крім того президент порівняв цей закон з іншими доленосними актами для України. Зокрема, він нагадав про підписання Угоди про асоціацію та безвізовий режим, які стали дуже важливими та відкрили нові "двері" для кожного українця. Порошенко розповів, що закон про валюту забезпечить вільний рух капіталів.

"Це (закон ред.) - рівень Угоди про асоціацію, рівень безвізового режиму. Якщо Угода про асоціацію, поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі забезпечує вільний рух товарів і послуг, безвізовий режим - вільні контакти між людьми, коли українці можуть вільно подорожувати країнами Європи, то дуже важливо, що і вільний рух капіталів сьогодні буде забезпечено саме цим законом", - підкреслив Порошенко.

Крім того він розповів, що закон про валюту стане "ключовим актом економічної свободи".

Варто нагадати, що український парламент ще 21 червня ухвалив доленосний закон, запропонований президентом України. Парламентарі розповіли, що саме цей закон має забезпечить перехід України до нової моделі валютного регулювання, яка запровадить основний метод регулювання "дозволено все, що прямо не заборонено законом".

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

Крім того закон передбачає, що всі наявні валютні обмеження будуть скасовуватись поступово, проте лише при наявності позитивної динаміки та сприятливий макроекономічних показників.

Більше того документ передбачає надання національному регуляторові дозвіл на стрімку лібералізацію валютного регулювання в Україні.

Також, у законі чітко передбачається, те що всі "болісні" обмеження по інвестуванні за кордон та зовнішньоекономічні інвестиції будуть скасовані відразу після вступу закону у законну дію.

Крім того у документі передбачається, що при наявності необхідних ознак нестійкого фінансового стану української банківської системи та погіршення стану платіжного балансу, керівництво регулятора може відразу приймати всі необхідні заходи для захисту економіки. Проте, відразу ж відзначається, що ці обмеження матимуть тимчасовий характер - до шести місяців.

Варто відзначити, що раніше український парламент ухвалив закон, який, за ідеєю народних депутатів, забезпечує державну політику у сфері валютних операцій та вільного здійснення валютних операцій на території країни.

Варто відзначити, що у четвер, 21 червня, парламент лише з третьої спроби затвердив в другому читанні і в цілому закон "Про валюту і валютні операції".

За відповідне рішення проголосували лише 228 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Відомо, що прийняття цього закону відбулось лише з другою спроби, адже при першому голосуванні закон набрав лише 219 голосів народних обранців.

Петро Порошенко підписав закон про валютуНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що український парламент "обзавівся" новим депутатським об'єднанням.