Крім інших нещасть, Україна починає відчуватися голод на працівників. За 2017 рік один мільйон українців виїхали за кордон. Більшість із них залишили країну в пошуках заробітку.
За даними компаній, які працевлаштовують за кордоном, серед мігрантів удвічі зросла частка студентів та людей старшого віку.
Найбільше громадян України в Польщі, Чехії, Угорщині, Італії та Німеччині. Вони їдуть туди не лише за заробітком, повідомляє "1+1", посилаючись на слова міністра закордонних справ Павла Клімкіна.
Як повідомив міністр, наразі в середньому 100 тисяч українців щомісяця стають трудовими мігрантами. Десятки автобусів до ЄС щодня вирушають із автовокзалів Києва, а найбільше - із західних областей.
"Кількість значно зросла. Їдуть чоловіки, жінки, сімейні пари, студенти. Дуже багато людей після 50 років, які хочуть працювати", - повідомила менеджер компанії з працевлаштування за кордом.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
90% українців влаштовуються на роботу, що не потребує спеціальної кваліфікації. Часто людям за короткий термін доводиться опанувати новий фах:
"Не сподівайтесь, що потрапили до Німеччини і у вас тут буде манна небесна. Потрібно себе зарекомендувати. Ви можете приїхати один місяць заробити, а на другий місяць поїхати додому", розповіли в компанії.
Сьогодні третина українців своє краще майбутнє пов’язує із переїздом до іншої країни. Ще два роки тому ця цифра була майже вполовину меншою. При цьому шанси успішно працевлаштуватися тоді були вищими.
За даними аналітиків Міжнародного кадрового порталу HeadHunter, в Україні почався кадровий голод. Для утримання працівників від виїзду за кордон їм почали підвищувати зарплати. Сьогодні все більше українських компаній заманюють фахівців більшими зарплатами. За останній рік додали в середньому 10%. Аналітики прогнозують, що 2018 року це зростання буде ще більшим.
Як повідомляв портал "Знай.ua", за два роки на заробітки виїхало понад два мільйони українців. Найбільше українських заробітчан в Польщі, Чехії, Угорщині, Італії та Німеччині.