Представники влади в українських регіонах хапаються за голови: через помилки в розрахунках Міністерства фінансів механізм надання комунальних послуг може просто зупинитися. А все через те, що у квитанціях мешканців суми приходять з урахуванням субсидій, ось тільки ці самі субсидії держава не профінансувала. Скільки терпінню комунальних підприємств не витися, а кінець прийде: одного чудового дня українці ризикують залишитися в холодних і темних квартирах.



Візьмемо як приклад невелике місто Володимир-Волинський: із 40 тисяч населення половина користується субсидіями. Городяни і не підозрюють, що уряд не покрив отримані ними знижки, а це значить - борг місту невблаганно зростає: зараз він уже становить 51 мільйон гривень, а тенденцій до вирішення проблеми все ще не спостерігається. Місцевій владі немає чим заплатити комунальникам, а це загрожує швидким відключенням і світла, і води, а взимку - і тепла. Банально сміття вивезти буде нікому.



Аналогічну ситуацію можемо спостерігати у Львові: правда, тут суми боргу набагато більші. У місті мешкає майже 800 тисяч людей, заборгованість - близько 601 мільйон гривень. Щоб не кидати напризволяще величезне місто, управлінські контори крутяться як можуть: хтось домовляється із мешканцями про аванс, хтось користується знайомствами з працівниками компідприємств і просить про великі розстрочки.



В Асоціації міст запевнили, що така ситуація склалася практично в кожному місті. А всьому виною помилка Міністерства фінансів, яке неправильно розрахувало необхідну суму для покриття "субсидіального боргу", тому і в бюджет закладено суму, якої завідомо не вистачало. У прес-центрі немає кому відповісти, як так вийшло, і чи взявся хтось перераховувати кошторис. Тому дивовижна перспектива потонути в смітті і замерзнути у власній квартирі більше не здається жартом.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як "покращаться" умови субсидій для українців.

Популярні новини зараз

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще