Громадським організаціям і підприємствам, у назві яких є слово "поліція", необхідно перейменуватися.
Нові назви потрібно буде зареєструвати в Міністерстві юстиції, повідомив прес-секретар Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко в Facebook.
За його словами, численні громадські організації та колективні підприємства незаконно використовують слово "поліція".
Шевченко уточнив, що МВС і Мін'юст домовилися, що останній зробить все можливе, аби привести назви цих юросіб до норми закону. Тобто всім доведеться перереєструватися і викинути слово "поліція".
Як пояснив він, за законом, назви юридичних осіб не можуть збігатися з назвами інших юридичних осіб, крім органів місцевого самоврядування.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
У назвах юросіб заборонено використовувати повні або скорочені назви держорганів або органів місцевого самоврядування або похідні від цих назв. У цьому випадку центральний орган виконавчої влади – "Національна поліція", яку скорочено можна називати просто "поліція".
При цьому якщо назва юридичної особи не відповідає вимогам закону, то це є підставою для відмови у державній реєстрації.
Таким чином, всі муніципальні формування з охорони громадського порядку можуть називатися "вартою" або аналогічними словами, проте "поліція" у країні може бути лише одна.
Крім того, Шевченко нагадав, що ці формування не мають права виконувати функції правоохоронців, примушувати когось до чогось – це незаконно і є злочином (привласнення владних повноважень, самоправство тощо).
Як повідомляв портал "Знай.ua", Укрзалізниця декомунізувала кілька станцій Південно-Західної залізниці.