Цими вихідними на території України, крім заходу та сходу, очікуються дощі. Температура повітря коливатиметься в межах 25-30 градусів тепла, на півдні та сході - до +34. Про це повідомила в Facebook синоптик Наталія Діденко.

"У Центральних областях, на Сумщині, Чернігівщині, Харківщині та півдні очікуються короткочасні дощі, грози, місцями сильні зливи, град та шквальне посилення вітру. Захід може перепочити - без істотних опадів, лише місцями варто очікувати на дощі. Луганщина, Донеччина, більшість Запоріжжя - сухо, сонячно, жарко. Житомирщина - без істотних опадів. Київщина - місцями локальні дощі, гроза, 50/50 ", - зазначила вона.

За словами Діденка, ввечері в суботу у Вінницькій області, в південних районах Кіровоградської області, в Криму, Одеській та частини Миколаївщини - сильні зливи і шквали.

Популярні новини зараз

Дати виплати пенсій "перетасували": чи можна змінити день отримання виплат

Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії

Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення

Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом

Показати ще

Температура повітря 16 червня найнижча на заході - 23-27 градусів тепла. Загалом 25-30 градусів. На півдні і сході - 28-34 градусів тепла.

У неділю, за даними синоптика, температура повітря складе 25-30 градусів, 30-34 "підуть з південного сходу".

В Києві ж в суботу буде переважати сонячна погода, "ймовірність локальних періодичних грозових дощів близько 40-50 відсотків". У неділю в столиці ймовірність дощів збільшиться. Температура повітря вихідні в Києві 27-28 градусів, додала вона.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що на п'ятницю, 15 червня, припадає день, у який відзначали свято Зеленого В'юна — або, як його ще називали, Вьюнець. Про це повідомляють ЗМІ.

Він відноситься до числа стародавніх обрядів. У чому його суть, зараз точно сказати складно. Однак відомо, що селяни в це свято збиралися з ранку за околицею, а потім ходили натовпом вулицями і співали пісні, які присвячували новим парам.

Молоді ж пригощали дорослих людей вином, а дітей обдаровували грошима або цукерками. Ввечері молодь збиралася на ігрища. Дівчата водили хороводи, плели вінки зі в'юна — на щастя, на суджених.

Як казали, "плели думками своє майбутнє". Молодці билися на кулаках і боролися один на один. Будинки в цей день прикрашали гілками беріз і вінками. На стіл обов'язково ставили свіжоспечений коровай.

Нерідко в ролі співаків виступали маленькі діти, яких у цей день називали вьюнцями. Молоді чоловік і дружина виходили до натовпу, дивилися на хороводи, слухали пісні, могли й самі взяти участь у поданні. Після цього вони повинні були обов'язково віддячити гостей.