Кабінет міністрів вирішив з квітня не переглядати ціну на газ для населення, і залишити її на нинішньому рівні до кінця весни.

Про це повідомляє "Обозреватель".

"Для цього термін дії постанови №187 від 22 березня 2017 року, який закінчується 31 березня, продовжать ще на два місяці", - повідомляють ЗМІ.

У такому випадку ціна газу для поставок населенню і теплокомуненерго залишиться на рівні 4942 гривень за тисячу кубометрів, а для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів - 6958 гривень. Отже, не виростуть і тарифи на гарячу воду.

За попередньою інформацією, відповідне рішення Кабмін може ухвалити вже на засіданні в середу, 28 березня.

За два місяці Верховна Рада повинна прийняти закон про Антикорупційний суд. Якщо остаточний варіант цього документа не викличе претензій Міжнародного валютного фонду, то переговори про підвищення ціни на газ будуть продовжені.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Зокрема, Кабмін може погодитися на підвищення ціни на 3% поквартально, однак МВФ наполягає на виконанні раніше узгодженої умови перегляду ціни газу, згідно з постановою №187.

За умовами кредитора ціна газу в жовтні 2017 року мала піднятися на 17,6%, однак уряд відмовився йти на цей крок. З квітня 2018 року ціна газу повинна піднятися вже на 30% від діючої.

Джерела в уряді відзначають, що якщо питання Антикорупційного суду не вирішиться, то про МВФ до виборів можна буде забути, як і про підвищення тарифів на газ.

Варто відзначити, що раніше Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" оприлюднила традиційний щорічний звіт щодо цінових пропозицій на природний газ.

У відомстві зазначили, що у порівняні із показниками березня 2018-го, наступного місяця їх збільшать до 7,4-9,8%, норми набудуть чинності вже з 1 квітня і стосуватимуться у першу чергу промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання.

"Промислові споживачі з обсягами закупівлі більш 50 тис. кубометрів на умовах передоплати заплатять 7: 225 грн / куб. м без ПДВ, при оплаті протягом місяця або після - 7 953 грн / куб. м без ПДВ. Споживачі, які закуповують менше 50 тис. кубометрів, заплатять 7 953 грн / куб. м без ПДВ, як і підприємства-посередники", - пояснили у прес-службі "Нафтогазу".

Як відомо, з початку жовтня 2015 року працює закон "Про ринок природного газу", яким передбачено, що постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем.

Днями НАК "Нафтогаз України" дещо знизив пропозицію вартості блакитного палива для промислових споживачів: якщо співставити із цінами на лютий 2018 року, в березні ціни знижені на 14,1% і 12,3%.

У 2017 році Україна скоротила використання газу на 1,3 млрд куб порівняно з 2016 р. В свою чергу "Укргазвидобування" збільшила видобуток на 645 млн куб, що на 4,4% більше ніж у 2016г. Усього по галузі видобуток газу зріс на 2,4%.

Реформа має збільшувати дохід, а не тарифи та пенсійний вік - аналітикНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українцям таємно завищують тарифи.