Державна фіскальна служба України домовляється з банками про відстеження даних про особові рахунки фізичних осіб-підприємців. Раніше інформацію отримували тільки за фактом відкриття/закриття рахунків. Тепер податківці хочуть знати і про інші точки перетину малого бізнесу і банків, повідомляє obozrevatel.

Перші консультації податківців з банками пройшли на початку серпня, але конкретний механізм передачі інформації поки не розроблений. У ГФС впевнені, що підприємці користуються банками, як приватні особи, що дозволяє їм приховувати виручку від оподаткування. Підсумком нововведення податківців може стати те, що банки можуть відмовляти в обслуговуванні клієнтам-фізособам, підозрюваних в приховуванні торгової виручки.

У той же час заступник голови правління Forward банку Костянтин Кошеленко пояснив, що ГФС цікавлять тільки рахунки клієнтів банків, які ведуть підприємницьку діяльність, а не всіх громадян.

"З 1,9 млн самозайнятих осіб в Україні тільки 964 тисячі мають "підприємницькі" рахунки в банках. Це не означає, що вони не користуються банківськими послугами, просто оплату за свої товари і послуги вони беруть на свої звичайні рахунки, як фізособи", - додав в. о. заступника голови ГФС Євген Бамбизов.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Вимога про надання інформації по всіх фізичних особах-підприємцях та їх особових рахунках вже направили в банки, уточнив чиновник. Вже відомо, що згоду фінустанов вдалося отримати на серпневій зустрічі.

"Зі своєї сторони банк повинен перевірити клієнта – чи не зареєстрований він в Реєстрі фізичних осіб-підприємців. Це не означає, що податківці побачать повну картину: якщо фізособа отримала статус ФОП після відкриття простого рахунку в банку і не повідомила про це його, банк нічим не ризикує – відповідальності за це не передбачено", - зазначає видання.

Нагадаємо, зовсім скоро в Україні скасують таке поняття, як "банківська таємниця".

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що мінфін вирішив ще "подоїти" українців.

Також "Знай.uа" писав, що податківці хочуть знати більше про ваші гроші.