Унікальна знахідка була зроблена під час розкопок міжнародної бригади українських та польських археологів на території, прилеглій до річки Дністер.

Фахівці досліджували кургани, розташовані в цьому районі, в одному з яких вони натрапили на скелет жінки з містичними чорними мітками, прикрашали кістки.

Знайдені останки відправили в дослідну лабораторію в Познані, де вдалося з'ясувати, що фарба, якою наносили малюнки, практично повністю ідентична за складом деревної смоли. Крім того, мітки намалювали вже після процедури поховання, а потім могилу знову розкрили для оновлення орнаменту.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

На думку вчених, жінка померла у віці 25-30 років, при цьому вона відігравала важливу роль в соціальному житті свого народу, саме тому її останки неодноразово обробляли після поховання. Відсутність слідів поселення поруч з курганом наводять на думку про кочовий спосіб життя племені, до якого належала загибла.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", археологи натрапили на унікальну знахідку. У Казахстані розкопали стародавній курган і знайшли там справжній золотий скарб. Вчені попередньо встановили, що коштовності створили приблизно у 8 - 7 столітті до нашої ери. Як повідомляє прес-служба акима Східно-Казахстанської області, дослідники виявили понад 3 тисячі стародавніх ювелірних виробів.

Нагадаємо, традиційна наука вважає, що комплекс пірамід у Гізі це усипальниці давніх правителів. У той же час нові дослідження вчених дозволяють зробити інше й несподіване припущення.

Загадковий і величний комплекс пірамід у передмісті сучасної столиці Єгипту не одне століття хвилює фантазію як вчених, так і звичайних людей. Навіть незважаючи на те, що відповідь на питання, для чого будувалися ці піраміди, давно знайдена, не всі здатні повірити цьому до кінця.

Дослідження "істинного" призначення пірамід тривають і в наші дні. Наприклад, за підсумками одного з нових досліджень експерти повідомили, що велика піраміда Хеопса в Гізі могла бути стародавньою електростанцією.