Обвинуваченому у справі вбивства юристки Ірини Ноздровської не допоможе уникнути покарання навіть експертиза, яка може довести перебування у стані афекту на момент інциденту.
Таку думку в ефірі ObozTV висловила кримінолог Ганна Маляр.
"Стан афекту визначатиме фахівець, а не людина, яка вважає, що перебувала в ньому. Тобто, суд в своєму рішенні не буде виходити тільки з того, що говорить підозрюваний. Не потрібно хвилюватися, експертиза це визначить. Але це не скасовує покарання, якщо буде доведено, що він винен ", - пояснила експерт.
При цьому, у неї виникають сумніви щодо неусвідомленості Юрієм Россошанським суті свого вчинку – підозрюваний може просто прикриватися цим, аби не потрапити за грати.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Зі свого юридичного досвіду скажу, що це стан, який виникає раптово в момент дратівливої ситуації. Говорити про афект, який виник, наприклад, через два дні, то це не дуже коректно. Але все одно про це повинні говорити медики", - додала Маляр.
За словами кримінолога, небезпідставними слід вважати і припущення про недостатню об'єктивність слідства, про що неодноразово говорили представники сторони потерпілої:
"Батько загиблої каже, що згоден, що саме ця людина є вбивцею. Але якщо у сторони захисту є претензії до слідства, вони нікого не здивують цим, то вони можуть в процесуальному порядку скаржитися в прокуратуру", - порадила фахівець.
Дивіться: кримінолог про справу Ноздровської
Як повідомляв портал "Знай.ua", адвокати доньки вбитої правозахисниці Анастасії Ноздровської заявили, що за ними стежать невідомі особи. Вони це розцінюють як психологічний тиск, і просять правоохоронні органи забезпечити їхню безпеку.