В Україні почали діяти нові правила валютних переказів за кордон.

Про це йдеться в повідомленні прес-центру Національного банку України.

"Правління Національного банку внесло зміни до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні", - розповіли представники регулятора.

Тепер в Україні фізособи зможуть відправляти гроші в валюті за кордон, використовуючи технології Paperless, тобто, "безпаперові технології".



Це означає, що тепер, аби перевести іноземну валюту за межі України з поточних рахунків, українець може подати електронні копії необходмимі документів. Банки, в свою чергу, отримають можливість створювати електронні копії підтверджуючих документів, представлених фізичними особами для перекладу в паперовій формі, для їх подальшого зберігання.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Крім цього, тепер за рішенням відправника переказу з-за кордону в іноземній валюті, українці зможуть отримати такий переклад в Україні в гривні.



Очільник регулятора Яків Смолій заявив, ситуація на валютному ринку залишається сприятливою: "Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається з кінця січня, свідчить, що на ринку домінують сприятливі фактори, під впливом яких... на міжбанківському ринку зростала пропозиція валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї".



Згідно з консенсус-прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, середній курс долара у Україні в 2018 році, за базовим сценарієм, складе 28,95 грн / долар, а в 2019 році - 32 грн за долар.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що експерт розвінчав популярний серед українців міф про "долар по 8" та Януковича. Насправді штучне утримання курсу долара на рівні 8 гривень за часи президента Віктора Януковича і прем'єр-міністра Миколи Азарова призвело до того, що золотовалютні резерви України значно скоротилися.