Пенсійну реформу в Україні прийняли. Напевно, цього чекали всі літні українці. І так, тепер пенсії повинні підвищити, а пенсійний вік обіцяли залишити таким же. Втім, як завжди, є кілька великих "АЛЕ". Про них ми і хочемо вам розповісти.
Пенсійна реформа в Україні: стаж для виходу
Необхідний для виходу на пенсію стаж начебто не підвищили. Тут ситуація досить складна. З одного боку, необхідно відпрацювати 25 років, з іншого – потрібно досягнення 60-річчя. АЛЕ до 2028 року стаж поступово збільшиться до 35 років. Якщо ви пропрацювали офіційно менше, маючи трудову книжку, то будьте готові на старості років побігати на умовний завод ще кілька років:
- стаж від 15 до 25 – вихід на пенсію в 63 роки,
- якщо стаж менше 15 років, то вийдете на пенсію не раніше 65-річного віку.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Примітно, що зараз середня тривалість життя в Україні - 68 років, а більше 40% чоловіків не доживають навіть до 60.
Пенсійна реформа в Україні: наскільки підвищать виплати
Мінімальну пенсію для українців, які мають потрібний стаж, підвищать на 11%. І - тільки вдумайтеся! - вони отримають цілих 1452 гривні.
Також пенсійна реформа в Україні підвищить виплати інвалідам дитинства та пенсіонерам, які не мають повного стажу. Зараз вони отримують 949 гривень. Завдяки "турботі" наших політиків, ця сума зросте до 1373 гривень. До речі, за статистикою, це близько мільйона наших співгромадян.
Незважаючи на все це, потрібно відзначити, що, за словами політиків, середня пенсія в Україні після цього підвищиться майже на 700 грн. Це станеться завдяки перерахунку пенсій, якого не було з 2007 року. Примітно, що з тих пір середня зарплата зросла вже втричі.
Важливий нюанс: МФВ зажадав від влади охопити податками більшу частину населення і при цьому зменшити фінансове навантаження на ПФУ за рахунок перерахунку пенсійного віку і виплачуваних сум. Простіше кажучи, гроші для пенсій тепер будуть брати з кишень українців, які працюють.
Дивіться: Рада прийняла пенсійну реформу - пенсійний вік не зміниться, а страховий стаж збільшиться