Щодня люди завантажують в Instagram близько 95 млн фото і не уявляють свої будні без його стрічки. Тому нам здається, що ми знаємо про нього абсолютно все. Однак у популярного додатка є деякі нюанси, незнання яких може загрожувати неприємностями: від блокування облікового запису до позбавлення волі, - пише Adme.

Їжа в ресторані

Фотографуючи їжу в ресторані, щоб похвалитися перед друзями, ви не просто дратуєте оточуючих, а й напрошуєтеся на судову тяганину. Вперше питанням легальності фотографій їжі задалося німецьке видання Die Welt, вдмітивши, що ресторанні страви повинні захищатися авторським правом.

В першу чергу це стосується кухні високого класу: шедеври іменитих кухарів - це індивідуальне творіння, зйомка і подальша публікація фото якого повинні бути узгоджені з кухарем. Мисливців за красивими кадрами чекає суворе покарання: судовий позов і штраф від декількох сотень до тисяч євро. Тому перед тим, хизуватися враженнями, інстаграм-гурманам слід заздалегідь ознайомитися з правилами конкретного ресторану.

Популярні новини зараз

Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають

"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня

Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп

Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів

Показати ще

Робоче місце

На деяких підприємствах в принципі заборонена фото- і відеозйомка, так що, публікуючи навіть невинне селфі з робочого місця, ви можете запросто втратити роботу. І навіть якщо зйомка у вашому офісі не заборонена, ви легко можете накликати на себе гнів колег чи керівництва, виклавши пост без їх згоди.

Чужі діти

Публікація фото чужих дітей все частіше стає приводом для судового позову. Справа в тому, що, складаючи пости з чужими дитячими фото, ми експлуатуємо цих дітей для власної розваги чи комерції. До того ж діти часто не знають, в якому контексті буде використано їх фото, а їхій наївний дозвіл на знімок не має юридичної сили. Ви не маєте права навмисно використовувати фото чужої дитини без згоди батьків. Виняток становлять фото, зроблені в громадському місці, на яких дитина не є ключовим об'єктом зйомки.

Репост

Відверто кажучи, більшість людей будуть раді, якщо фото з їх поста буде перепощене на сторінці бренду або інформаційного ресурсу, але що, якщо ви професійний фотограф чи дизайнер, а хтось заробляє гроші, використовуючи вашу творчість? Також вам навряд чи сподобається, якщо ваше улюблене фото буде вільно використано як ілюстрація до посту сумнівного змісту. Не варто забувати про і те, що ви самі можете зробити невинний, але абсолютно нелегальний репост, за який потім доведеться платити.

Заборонені хештеги

Instagram регулярно поповнює список заборонених хештегів. Таким чином розробники фільтрують публікацію незаконного або образливого контенту, а також банять занадто часто використовувані хештеги. Щоб перевірити, чи є хештег забороненим, досить вбити його в пошук: якщо на неунікальне слово типу #like не пропонується жодного результату, цей хештег точно у чорному списку.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Фреймут хотіла попіаритися на кошенятах і пробила дно.