В Україні цього року дещо змінилися правила спадкування – за законодавством пріоритет надається заповітом. Спадкоємці повинні ділити майно за частинами, але як це зробити правильно, поки розуміють не всі.

Що таке спадкове право?

Спадкове право – відносини з приводу переходу прав, обов'язків і майна від померлої людини до його спадкоємців – описано в книзі VI Цивільного кодексу України. У Податковому кодексі України в розділі IV "Податки на доходи фізичних осіб" описані правила оподаткування майна, отриманого в спадщину.

Система успадкування нерухомості за заповітом

Популярні новини зараз

Війна не закінчиться ні в 2024, ні навіть у 2025: переможниця "Битви екстрасенсів" розповіла про вихід на кордони 1991 року

У МВС попередили водіїв: для керування авто потрібно пройти спецпроцедуру – інструкція

Українці почнуть отримувати сонячні панелі: кому пощастить не боятися відключень

Київстар раптово змінює тарифи: що стосується всіх абонентів

Показати ще

Якщо покійний залишив заповіт і оформив його у нотаріуса, то юрист повинен внести його до державного "Спадкового реєстру", де документ отримує оригінальний номер.

Покрокове оформлення

Спадкоємцями за заповітом вважаються особи, зазначені спадкодавцем в заповіті з перерахуванням прав, які переходять до них і майна. Вони також підтверджують згоду прийняти спадщину або відмовляються від неї. Для підтвердження або відмови від спадщини встановлено строк шість місяців.

Черги на спадок

Зразок заяви про прийняття нерухомості в спадщину за заповітом

Відмова від спадщини

Обов'язково слід вказати у заяві причини, якщо суд визнає їх аргументованими, то термін подачі продовжать практично одразу після позову. Можна також відкликати звернення про відмову, але на це дається не більше, ніж півроку.

Зразок заяви про відмову від прийняття спадщини

Особи без права на спадок

1. Не мають права стати спадкоємцями люди, які навмисне позбавили життя спадкодавця, можливого спадкоємця або вчинили замах на їхнє життя

2. Не мають права стати спадкоємцями люди, які навмисне заважали спадкодавцеві скласти заповіт або змінити його

3. Не мають права стати спадкоємцями без заповіту, згідно із законом, батьки після дитини, якщо вони були позбавлені батьківських прав

3. Не мають права стати спадкоємцями дорослі діти, батьки, усиновителі, опікуни, якщо ці люди недостатньо дбали про спадкодавця

4. Не мають права стати спадкоємцями послідовно один за одним подружжя, якщо суд визнав їх шлюб недійсним.

5. Не мають права стати спадкоємцями без заповіту, згідно із законом, люди, якщо суд довів, що вони не допомагали спадкодавцеві в старості або в безпорадному стані через хворобу.

Дивіться: коментар юриста про заповіт і спадщину

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні більше немає поняття "вищі навчальні заклади", це відповідає змісту закону "Про освіту". Тепер будемо використовувати термін "заклад вищої освіти".