Діяльність державного концерну "Укроборонпром" в останні роки перетворилася виключно на бізнес-стратегію, де абсолютно не враховані нагальні потреби української армії.
Про це повідомляє Politeka.
На думку волонтера Романа Доника, у ЗСУ досі залишається низка проблем у технічному забезпеченні: зокрема, неефективні деталі станкового протитанкового гранатомета (СПГ) – оборонка досі не випускає їх, і найближчого часу цього навіть немає у планах.
Крім того, малий і середній бізнес позбавлені можливості створювати подібне – все через тотальну монополізацію ринку озброєння. В арсеналі наших захисників бракує й протитанкових ракетних комплексів "Стугна-П" та навчальних боєприпасів до них, тому оператори не мають змоги вдосконалювати свої навички.
"Бюджет армії виріс однозначно, зросли і зарплати військових. Але держава фінансує десь 30-40% від потреби. Тому волонтерська допомога є надалі актуальною", - підкреслив волонтер.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Відстає оснащення навіть у найменших деталях: бійці досі користуються паперовими картами, тоді як у розвинених країнах вже давно перейшли на спеціальні планшети, тому що електронна інформація набагато корисніша для розвідки.
"Є спеціальні планшети, що не промокають, в них вкладають паперові карти. Така практика є у будь-якій армії по всьому світу. Вояки намагаються не користуватись електронними картами, насамперед у глибинній розвідці – бо це ті речі, які можуть бути виявлені", - підсумував Доник.
Як повідомляв портал "Знай.ua", українські інженери модернізували бойовий танк-72А до виду Т-72АМТ.