Днями стало відомо, що вибори на окупованих і підконтрольних Кремлю територіях Донецької та Луганської областей переносять на невизначений термін.

Про це повідомляють джерела в Кремлі і в так званих "ДНР" і "ЛНР".

"Поки ініціатива висунута громадськими організаціями, але офіційне рішення вже узгоджено з Москвою і буде оголошено пізніше", - пишуть видання.

Відзначається, що вибори "депутатів" і "глав" незаконних формувань були заплановані на листопад 2018 року.

Рішення перенести нібито було обумовлено "відсутністю прямої необхідності", "ризиками для мінських переговорів і перспективами нових санкцій", відсутністю фінансування і прямих вказівок з Москви.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Показати ще

Крім того, в Донецьк з Росії нібито приїжджали соціологи, які проаналізували настрої населення. За словами джерел видання, вони виявилися "дуже несприятливими для нинішньої команди".

Нагадаємо, спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі Мартін Сайдік направив лист керівництву Верховної Ради із закликом продовжити дію закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Про це повідомила перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook..

Йдеться про закон, який був прийнятий восени 2014 року на виконання мінських домовленостей. Термін дії цього документу закінчувався через три роки, але, щоб не виходити з мінського процесу, Україна в жовтні 2017 року пролонгувала його на рік.

"Пролонгація закону значно посилила переговорні позиції наших дипломатів і влади і допомогла продовження санкцій проти РФ в січні і липні 2018", - зазначила Геращенко.

На її думку, Росії вигідно, щоб Україна не продовжувала цей закон - тоді Київ можна буде звинуватити у зриві політичного блоку мінських домовленостей і вимагати скасування санкцій.

"А бойовики ще й проведуть "вибори", в яких Кремль також звинуватить Київ: мовляв, не може ж регіон бути без "влади", а Україна не пролонгувала закон і тим самим спровокувала вибори на окупованому Донбасі", - спрогнозувала Геращенко.

Як повідомляв раніше Знай.ua, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак заявив, що за великим рахунком є чотири варіанти деокупації Донбасу . Найпростіший варіант, як досягти миру, – це здатися.

Також Знай.ua писав про те, що у найближчі роки Росія не піде з Донбасу. У цьому впевнений директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, передає "24 канал". У США є дорожня карта щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Але це більше теоретична модель, яка зіштовхнеться з жорсткими реаліями на Донбасі, вважає експерт.