Ще у 2014 році відомий телеведучий Євген Комаровський завив "На жаль, на сьогодні досліджень, які вказують на те, що оксолінова мазь допомагає, не існує". Але чи так це насправді?

Оксолін з'явився на вітчизняному ринку майже півстоліття тому. Невже за весь цей час доказова медицина жодного разу не намагалася підтвердити або спростувати ефективність цього препарату.

Діти дошкільного віку

Серед дошкільнят профілактичну дію оксоліну вивчалося Центральної СЕС Моз СРСР в 1969 році. Під наглядом фахівців виявилися 9 600 дітей у 80 дитячих установах. Було встановлено, що використання оксоліну попереджало захворювання на грип в 43% випадків. В інших – відзначено більш легкий перебіг інфекції.

Популярні новини зараз

Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Школярі та студенти

Дане дослідження проводив Львівський НДІ епідеміології і мікробіології в 1970 році, під час епідемії грипу. Серед 611 учнів у віці 15-18 років захворюваність грипом та іншими гострими респіраторними захворюваннями скоротилася на 50% у тих, хто користувався оксоліновою маззю двічі в день, і на 45% у тих, хто використовував її раз в день. Згадки про даному випадку можна знайти у матеріалах першого Всесоюзного симпозіуму з хіміопрофілактики та хіміотерапії грипу в 1971 році.

Дорослі

Дослідженнями в різний період займалися СЕС Кишинева, Всесоюзний НДІ грипу МОЗ СРСР та клінічне відділення Інституту вірусології ім. Д. І. Іванівського. Так, за матеріалами контрольованого вивчення, проведеного СЕС Кишинева, застосування оксолінової мазі у 2939 людина також знижує захворюваність грипом на 40-45%.

Якщо сказати по-іншому, то немає ніяких підстав стверджувати, ніби оксолін не має доказів ефективності. Такі висловлювання свідчать виключно про слабкому володінні питанням або бажання навмисно дезінформувати суспільство.

Як повідомляв портал "Знай.uа" в гарячих джерелах Єллоустонського національного парку виявили унікальний вірус, з якого вчені створять ліки проти ракових пухлин.