Відсьогодні українці нарешті отримали право вільно подорожувати європейськими країнами, втім навіть після скасування віз необхідно оформити закордонний паспорт.
Такий документ із біометричним чіпом необхідний для того, щоб зберігати базову інформацію про власника: відбитки пальців, відцифроване фото обличчя та підпис.
Сервіси та вартість
Щоб отримати закордонний паспорт для початку необхідно звернутися до державного підприємства "Документ", або до будь-якого із відділень міграційної служби. Зручніше за все буде записатися в електронну чергу в підрозділі ДМС. Спеціальний термін розділить онлайн-сервіс та чергу за принципом квот.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Вартість послуги залежатиме від того, наскільки швидко ви очікуєте отримати документ. Наприклад, оформлення за 20 днів коштуватиме 557 грн. 32 коп., а за тиждень – до 810 грн. 32 коп.
Якщо замість ДМС обрали сервіс "Документ", то ціна за 20-денний період становитиме 957 грн. 32 коп., а за тиждень - 1210 грн. 32 коп.
Документи для оформлення
До переліку необхідних документів входить паспорт, ідентифікаційний код, анкета (заповнюється у відділенні), а також чек на оплату послуги. Якщо оформлюєте паспорт другий раз, необхідно принести й той, який був виданий раніше.
Якщо паспорт з певних причин втрачено, або його викрали, слід надати довідку із Єдиного реєстру досудових розслідувань. Фотографію для документу можна зробити у тому ж відділенні, де відбувається оформлення.
Дитячі паспорти
Якщо дитині виповнилося не більше 14 років, то замість внутрішнього паспорта батькам потрібно показати свідоцтво про народження, надати анкету, чек, власні паспорти та індивідуальний податковий номер.
Батьки, які перебувають у шлюбі, надають свідоцтво про шлюб, а в протилежному випадку – заяву пише один із батьків, який підтверджує місце реєстрації дитини.
Куди поїхати
Подорожувати без віз українці можуть навіть до тих країн, які не є членами ЄС, але також долучилися до угоди. Наприклад, Норвегія, Швейцарія, Ісландія, Ліхтенштейн. Країни, які входять до Шенгенської зони, відтепер також відкриті для українських туристів. Серед них Болгарія, Хорватія, Кіпр та Румунія.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Рада Європи проголосувала за безвізовий режим для України.