Різке падіння російського рубля та турецької ліри може негативно позначитися і на стані української гривні, зокрема слід бути готовими до чергової девальвації. Втім, вона буде не дуже суттєвою і не досягне таких масштабів як у сусідніх країнах.

Такий прогноз дав фінансовий аналітик Віталій Шапран, - пише "Обозреватель".

За словами спеціаліста, причиною таких змін послужила величезна експортна ніша цих двох країн для нашої країни.

"По-перше, мене турбують санкції США щодо турецьких металургів, оскільки у Туреччині металурги завжди були проблемою для нашої країни, вони можуть впливати на ціни у чорноморському регіоні, а це якраз наш регіон, де ми активно торгуємо. Тому насправді я очікую зниження цін щодо нашого експорту саме в регіональному масштабі, це для України недобре", - пояснив він.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

Шапран зазначив, що за різними оцінками Туреччина і Росія займають 15-25% в українському експорті. Так чи інакше зміни на їх фінансових ринках не можуть не зачепити і український.

"Тому якщо у нас не було причин для девальвації ще тиждень тому, то тепер, разом із ситуацією у Туреччині, на тлі російської паніки на Московській біржі, ми бачимо, що причини для девальвації з'явилися. Але вона не має бути суттєвою, або такою катастрофічною", - резюмував експерт.

Дивіться: Сполучені Штати розширили санкції проти Росії

Нагадаємо, російський рубль ризикує перейти критичну межу і знизитися в ціні до історичного мінімуму, а станеться це, за прогнозами аналітиків, вже до початку листопада цього року.

Як повідомляв Знай.ua, у понеділок, 13 серпня, курс долара перевищив позначку в 68 рублів. Таке падіння російської валюти було востаннє 18 квітня 2016 року. Рубль почав своє стрімке падіння з 8 серпня на тлі заяв про нові санкції США. Тоді курс долара до рубля досяг максимуму з квітня і перевищив на піці 65 рублів. У Банку Росії відзначають, що падіння курсу рубля є природною реакцією на потенційні санкції США.

Також Знай.ua писав, що Україна сподівається на введення додаткових санкцій проти Росії на підставі чергового звернення, поданого до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).