Зовсім не дивно,що серед виробників підробок найпопулярнішою стала купюра номіналом в 500 гривень. У 2017 році її підробляли найчастіше.

Цю інформацію оприлюднили на сайті НБУ.

"Переважно це банкноти старого зразка 2006 року. Їх кількість за 2017 рік зросла до 61% від усього обсягу вилучених підробок національної валюти", - йдеться в заяві.

Загальна кількість вилучених із обігу в банківській системі України підроблених купюр виражається співвідношенням 3,6 штук до 1000 000. Для порівняння: в Євросоюзі на один мільйон євро випадає 33 фальшиві купюри.

Більш того, вилучалися з обігу підроблені купюри таких номіналів:

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

• 200 гривень (7%)

• 100 гривень (17%)

• 50 гривень (13%).

В цілому, обсяг підробок дрібних банкнот становив лише 2 %.

"Більшість вилучених фальшивих банкнот - 81% - виготовлено з використанням копіювальної або комп'ютерної техніки, зокрема, струменевих і лазерних принтерів. Решта 19% фальшивок надруковано поліграфічним способом", - повідомив регулятор.

Найчастіше підроблені купюри традиційно залишаються в супермаркетах, громадському транспорті, закладах швидкого харчування.

"У 2017 році також були випадки потрапляння підробок в каси банків через програмно-технічні комплекси самообслуговування (банкомати з функцією прийому готівки", - повідомили в НБУ.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", всім знайома ситуація, коли до зарплати залишається кілька днів, а гаманець майже порожній. Це викликає тривогу, погіршує настрій, а часом може стати причиною сварок і непорозумінь.

Однак, якщо "не впадати в нерви", а вдатися до певних способів, то можна спокійно дочекатися зарплати, коли в кишені залишилася дрібниця.

Пропонуємо вам кілька порад, які підійдуть тим, хто потрапив у складну фінансову ситуацію: затримали зарплату, сталася несподівана ситуація, яка вимагає непередбачених витрат.