Скільки разів ви звертаєте увагу на вивіску з написом "акція", або "знижка"? Уявіть, що насправді замість того, щоб заощадити на тому чи іншому товарі ви ще й доплачуєте за власну довірливість.
Безкоштовний сир і мишоловка
Подібний випадок на своїй сторінці у Facebook описав журналіст Євгеній Плинський. До нього звернувся один із покупців мережі "Розетка". Він придбав пилосос за 5199 гривень, за акційними умовами в подарунок до нього додавалася щітка. Але "безкоштовний сир" виявився недешевим:
"При доставці товару кур'єр передав на руки товар і видаткову накладну в якій пилосос виявляється коштує не 5199, а всього 4400 грн., а щітка зовсім не в подарунок, а куплена вами за 799 грн. Тобто якщо ви захочете повернути пилосос, то згідно документів документів вам повернуть лише 4400 і доведеться вам єлозити по килиму подарованої за 799 грн. щіткою", - написав він.
Гроші на вітер?
Та на цьому все не скінчилося. В накладній вказаний кінцевий адресат - ТОВ "ВТК" ЄВРОПЛЮС ", юридична особа інтернет-магазину, який свого часу став частиною "Розетки", від її імені міг здійснювати продаж. До комплекту із договором додавався документ на переказ коштів через касу від імені покупця із незрозумілим прізвищем:
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Все б нічого, така практика існує і це нормально, якби ці документи мали підпису та печатки. Але нічого цього не було, а ці "бумажулі" як виявилося лише для заспокоєння недалекого покупця і про людське око. Водій недбало залишив у покупця обидва примірники цього документа навіть не взявши з покупця підпис на своєму екземплярі, що поставило під сумнів те, що гроші хтось кудись збирався класти. Це ж не жарти, від чийогось імені класти гроші на чиїсь рахунки. А раптом це афера яка, або фінансування тероризму? Банк без правильно оформлених документів гроші не прийме", - зазначив журналіст.
На думку Плинського, такі речі можуть свідчити про одне – ТОВ на свої рахунки не приймає жодних переказів і навіть не збиралося, тоді як отримані суми просто відправлять в "потрібний ящик" разом із ПДВ та іншими податками.
Тому будьте уважні, коли наштовхнетеся черговий раз на схожі пропозиції і добре перевіряйте цінники та суми у чеку – можливо, це зовсім не знижка, а спосіб "збити" більше грошей?
Дивіться: Як не стати жертвою шахраїв під час купівлі в інтернеті?