Офіційне видання Верховної Ради "Голос України" опублікувало закон "Про Вищий антикорупційний суд".
Відтак, уже 14 червня він набуде чинності – наступного дня після оприлюднення.
Між тим, "Центр протидії корупції" повідомляє, що в оприлюдненому тексті закону з'явилася правка, яку голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич не зачитував у сесійній залі перед ухваленням закону і яку не обговорювали в комітеті.
Ця правка встановлює, що апеляції щодо справ НАБУ, які суди вже розглядають зараз, розглядатимуть у судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді.
"Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням. У погодженій таблиці, викладеній на сайті Верховної Ради, цієї правки не було, і апеляція мала бути в Антикорупційному суді", – обурився він.
Частину комунальників мобілізують: водоканали віддадуть своїх працівників на фронт
Європа почне повертати Україні ухилянтів? Німеччина депортує першого
Доплати за стаж у 2025 році: хто з пенсіонерів потрапив до "списків" на підвищення
Готуйтесь – буде дорожче: українцям стане складніше дозволити собі навіть шматок хліба
"Тепер же справи Мартиненко, Насірова та інших одіозних ТОП-посадовців так і залишаться в звичайних судах та, як ми розуміємо, будуть "злиті", – заявив Шабунін.
Голова Transparency International Україна Ярослав Юрчишин підтримав його: "Необхідно терміново виправити цю помилку, проголосувавши за відповідні зміни до закону".
"Ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень по справах НАБУ ще на кілька років. Ця норма означає, що саме тому президент має невідкладно подати зміни до закону та виправити цю помилку", – заявив він.
Варто відзначити, що раніше президент Петро Порошенко підписав закон про створення Аyтикорупційного суду. Таким чином, документ набув чинності.
Ключова вимога МВФ
Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки. Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7. Також це є умовою для отримання фінансової допомоги від МВФ.
Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ.
Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя, ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.
Створення Антикорупційного суду
- одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій
- розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимо
- підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.
Антикорупційний суд в Україні
Як відомо, 7 червня Верховна рада підтримала законопроект №7440 про створення в Україні Вищого антикорупційного суду. За відповідне рішення у другому читанні проголосували 315 народних депутатів.
Ухвалення Закону про Антикорупційний суд підтримає економіку України