Українські інтернет-магазини масово порушують законодавство: не видають фіскальні чеки, приховують власників магазинів, які не мають документів про проходження відповідності товару. Про це йдеться у дослідженні громадської організації "Союз споживачів України", передає Цензор.Немає.

Організація перевірила українські інтернет-магазини, які продають споживчу електроніку на предмет дотримання законодавства в частині захисту прав споживачів.

В рамках дослідження перевірили магазини 27.ua, AKS, Алло, Служба сервісу, Цитрус, City.com, Comfy, Deshevshe.net, Ельдорадо, F.ua, Фокстрот, ITbox, Мобіллак, MOYO, Repka, Розетка, Skidka.ua, Stylus, Телемарт, ТТТ.

Згідно з дослідженням: 65% (13 магазинів) порушили вимоги про видачу фіскального чека; 20% (5 зразків) не ідентифіковані в розрахунковому документі; 40% (8 зразків) не мали відмітки про проходження процедури оцінки відповідності; 20% (5 зразків) - вся інформація на упаковці була надрукована іноземною мовою. У зв'язку з цим дослідники зробили висновок, що це може бути контрабандна техніка.

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

Моніторинг складався з чотирьох етапів: купівля продукції, аналіз розрахункових та супроводжуючих документів, а також маркування на предмет відповідності вимогам чинного законодавства, і спроба повернути товар.

Волонтери по кожному критерію оцінювали інтернет-магазини за десятибальною шкалою на основі яких було складено рейтинг та антирейтинг магазинів України: зелений — це добре, жовтий — так собі, а червоний — порушники законодавства.

У "червоних" інтернет-магазинах не рекомендується купувати товари, так як в окремих випадках у них продавали уживану техніку під виглядом нової, в таких магазинах складно встановити власника, також виникали проблеми з поверненням товару.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", Сполучені Штати ввели штрафне мито на більш, ніж тисячу популярних товарів з Китаю. Так більше 1,3 тисячі китайських товарів обкладено штрафним митом, яке становить 25%. Щорічно митами буде обкладатися китайський імпорт в обсязі 50 мільярдів доларів.