В українських школах заборонили батьківські комітети, відтепер будуть карати тих, хто займається незаконним збором коштів.
Про нововведення повідомив громадський активіст Віталій Фурманюк на своїй сторінці в Facebook.
"Час "Батьківських комітетів" минув! 21.12.17. Міністр освіти Лілія Гриневич підписала наказ №1649" Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів ", - написав він.
До них відносяться: розпорядження від 2 червня 2004 №440 "Про затвердження примірного положення про батьківські комітети (ради)".
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
До складу комітету входив заступник керівника загальноосвітнього закладу з виховної роботи. Батьки повинні були допомагати школі вдосконалювати умови освітнього процесу, а також захищати законні права та інтереси дітей і організовувати заходи.
За словами активіста, він розуміє, що дехто з батьків будуть протестувати та критикувати рішення Міносвіти. Однак цей крок дуже важливий на шляху боротьби з корупцією. Адже ті кошти, які збирали батьки, вони не мали обліку і часто залишалось невідомо, куди саме йшли.
Ті, хто хочуть допомагати школі, можуть це робити, але не порушуючи законодавства.
Скільки та на що змушені здавати батьки у школи
Як повідомляв портал "Знай.ua", український серіал "Школа", який показує реалії підліткового життя, ввів у ступор батьків та самих школярів.