Подорожчання газу для населення вже найближчим часом не уникнути, правда, на скільки саме подорожчає блакитне паливо, поки невідомо.

Енергетичний експерт Центру світової економіки і міжнародних відносин Валентин Землянський розповідає, що тариф може підскочити до 12 гривень.

"З урахуванням транспортування, податків і маржі „Нафтогазу“ ціна для населення може скласти близько 12 гривень. Але це за умови стабільності курсу національної валюти. Якщо ж гривня почне девальвувати у другій половині року, як це прогнозують економісти, наступний перегляд тарифів може відбутися вже в січні 2019 року, за погодженим з МВФ умовах щоквартального перегляду тарифів. Тобто в середині опалювального сезону тарифи можуть додати ще 1-2 гривні за кубометр газу, що буде означати практично двократне зростання тарифу порівняно з поточним — 6,96 грн за кубометр", - объясняеет Землянський.


При цьому, зазначають енергетичні експерти, у разі підвищення ціни газу, різко збільшаться витрати людей на житлово-комунальні послуги. Старший економіст Центру економічних стратегій Оксана Затворницкая каже, що вартість газу становить вагому частку в тарифах на житлово-комунальні послуги.

"Так, при виробництві 1 Гкал теплової енергії на початку другого кварталу 2018 року вартість газу становила близько 500 гривень, або 48% середнього тарифу теплопостачання".

Популярні новини зараз

У темряві збираємо на ремонт? Влітку тарифи на світло для простих українців зростуть до 4,8 грн

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Показати ще

"Якщо говорити про ціни на дрова, які використовують сьогодні не тільки жителі сіл, приватних будинків в містах і селищах міського типу, але і багато бюджетні організації, то вони вже зросли на 20-60 відсотків, — зазначив політичний та економічний експерт Валерій Клочок. — Поки точно невідомо, якою буде політика ціноутворення на вугілля та електроенергію. Однак у НКРЭКУ давно і наполегливо говорять про невідповідність тарифів на електроенергію економічно обґрунтованого рівня. Адже електроенергія дорожчає через інфляцію, зростання цін на вугілля та газ".


"Знай.uа" нагадує також, що уряд не приховує, що в цьому році хоче скоротити субсидії для 2 – 3 мільйонів сімей з більш ніж 7 мільйонів гривень. Почали з соціальних нормативів.

Так з 1 травня українцям скоротили соцнорми споживання тепло-, електро - та газової енергії.