Громадяни, які на момент проведення АТО на Донбасі були молодше 18 років, мають право отримати статус постраждалих внаслідок воєнних дій. Дана постанова українського уряду вступила в силу.

Згідно з постановою №301 від 11 квітня 2018 року, право на отримання статусу потерпілого в результаті воєнних дій має дитина, якій на момент проведення АТО не виповнилося 18 років.

Підставами для надання такого статусу можуть стати отримані поранення, контузія, каліцтво, фізичне, сексуальне чи психологічне насильство. Про це повідомляють українські ЗМІ.

Також статус потерпілого можуть отримати ті діти, які були викрадені або незаконно вивезені за територію України, або ті, кого незаконно утримували, в тому числі і в полоні.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Показати ще

Відомо, що статус потерпілого дитині надає орган опіки по місцю реєстрації чи перебування як внутрішньо переміщенної особи, за місцем проживання чи перебування в зоні АТО або за місцем виявлення дитини.

Для того, щоб отримати статус потерпілого, законний представник або родичі дитини повинні подати в орган опіки заяву, документи, що підтверджують їх особу та особу дитини, а також довідку про облік дитини як переселенця або документ, що доводить її перебування в зоні АТО.

Потрібно також подати документи, які підтверджують, що дитина отримала травму - виписки з медичної карти, заяву про вчинення кримінального правопорушення у відношенні дитини, висновок експерта за результатами судової експертизи, висновок оцінки потреб сім'ї в соціальних послугах і т. д.

Більш того, якщо дитині виповнилося 14 років, вона може самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати перераховані документи.

Рішення про надання статусу потерпілого або про відмову орган опіки приймає за результатами розгляду поданих документів комісією з питань захисту прав дитини. Прийняти його він повинен протягом 30 календарних днів після реєстрації заяви.

Як повідомляв портал "Знай.uа" нову хвилю мобілізації в Україні проводити не збираються, оскільки держава на даний момент цього не потребує. Про це розповів міністр оборони України Степан Полторак.