В Україні з'явилися в обігу нові монети

З п'ятниці, 27 квітня 2018 року, Україна отримає нові монети номіналом в 1 і 2 гривні, а 5 і 10 гривень з'являться в обігу в 2019-2020 роках.

Цю інформацію повідомляє Національний банк України.

"Україна отримає нові монети номіналом в 1 і 2 гривні 27 квітня 2018, 5 і 10 гривень з'являться в обігу в 2019-2020 роках (за окремим рішенням НБУ)", — заявив глава Нацбанку України Яків Смолій.

По словам глави Нацбанку, в Україні з 1 липня вводяться нові правила округлення загальної суми покупки в чеку, а також припинеться карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.

Відомо, що НБУ не вилучатиме з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 грн, але їхній друк припинеться і грошовий обіг такими банкнотами поповнюватися не буде.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина з "Холостячки" широко розкинула ніжки на зеленій галявині, не всі оцінили: "Виглядає, ніби знову народила..."

Maruv після пологів "заспівала" українською мовою, народжувала в Києві та вивчала Конституцію: "Потрібно знати закони"

Неадекватна росіянка з матюками накинулася на українку з дитиною в Німеччині: "Вас треба винищувати, як євреїв"

Не брати до рук голку та чекати на веселку: 8 серпня українці шанують пам'ять святого Єрмолая

Показати ще

"Правила округлення діють при відсутності монет і покупця, і продавця. Під час безготівкових розрахунків закруглення не буде здійснюватися", — підкреслив Смолій.

Українці зможуть розраховуватися і монетами і банкнотами стільки, скільки самі захочуть, так як регулятор не вилучатиме їх з обігу.

"Тривалість життя монет значно вище тривалості життя банкнот. Монети звертаються близько 20 років, а банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень можуть в середньому близько одного року", - додав Смолій.

Як відзначає НБУ, монети дрібних номіналів припинили грати істотну роль в розрахунках за товари і послуги, а вартість їх виготовлення перевищує номінальну вартість. Крім цього, такі монети майже не повертаються зі звернення до банківської системи.

Згідно з інформацією, на даний момент в обігу перебуває 12,9 млрд штук монет: 1 коп. — 2,4 млрд штук, 2 коп. — 1,4 млрд штук, 5 коп. — 1,9 млрд штук, 10 коп. — 3,8 млрд штук, 25 коп. — 1,7 млрд штук, 50 коп. — 1,2 млрд штук і 1 грн — 0,5 млрд штук.

Через це було підготовлено проект "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів". Відповідно до нього, карбування монет номіналом 1, 2, 5 копійок припиняється, так як вони перестали відігравати істотну роль у розрахунках. Також припинеться карбування 25 коп., оскільки при відсутності монет номіналами 1, 2 і 5 копійок 25 копійок не будуть розмінюватися 10 копійками.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Нацбанк ввів в обіг нові гроші.