Курятина подешевшала на 0,5% - до 91,2 грн за кілограм. У той же час свинина додала в ціні 7,8% і коштує тепер в середньому 107,4 грн. Досить відчутно зросли ціни на яловичину - на 14,5% до 134,3 грн за кілограм продукту.
Про це повідомляє інфляційний барометр.
Раніше на "Знай.ua" також з'явилася інформація про те, як в Україні будуть змінюватися ціни на головний соціальний продукт. Про це повідомляють ЗМІ.
Так, експерти сходяться на думці, що вже незабаром ціни на хліб почнуть неухильно зростати.
Згідно з їх твердженнями, існує пряма залежність між світовими цінами на зерно і його вартістю в Україні.
Однак, крім зовнішніх факторів на вартість хліба в нашій країні впливають і чисто внутрішні, такі як вартість палива, витратних матеріалів оплати праці та інших факторів. Тому зміна цін на хліб конкретно в Україні буде відрізнятися від світових тенденцій.
"Однак це запізнювання реакції не дуже велике, а тому, якщо світові ціни на пшеницю будуть зростати і далі, то це неминуче позначиться на ціні батона і інших хлібобулочних виробів", - підкреслюють експерти.
Наскільки сильним буде це зростання цін, залежить від частки вартості борошна в хлібі. Саме цей фактор буде вирішальним в швидкості реакції виробників на подорожчання зерна і борошна.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Також "Знай.ua" повідомляє, що за березень 2018 року прискорилося зростання споживчих цін в Україні з лютневих 0,9% до 1,1%. Хоча в порівнянні з березнем 2017 року інфляція пішла на зниження з 14% лютого до 13,2%. Повідомлення про це з'явилося на сайті Державної служби статистики.
За час з початку 2018 року споживчі ціни збільшилися на 3,5%. А базова інфляція з початку року склала 2,7%, а в березні 1,4%.
Першими під подорожчання потрапили ціни на фрукти та овочі - 3% і 5% відповідно. Зростання вартості на 1,6-0,8% спостерігається на хліб, сири, рибу, м'ясо, масло, макаронні вироби і рис.