Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, про дату старту монетизації житлових субсидій. З введенням новації витрати держбюджету на компенсацію, комуналки зменшаться. Так, за даними прем'єра, нова система виплати субсидій почнеться з 1 січня 2019 року.

За словами глави уряду, Мінсоцполітики розробляє механізм монетизації субсидій і до початку нового року він буде готовий. В. Гройсман нагадав, що цей вид допомоги отримує 7 мільйонів сімей українців, у тому числі ті, хто її не потребує.

Також є інформація, що ще в цьому році кількість субсидиантов можуть істотно зменшити. З новим порядком нарахування на комунальні "знижки" не зможуть претендувати ті, хто їздить на порівняно новій машині або мешкає у просторому будинку. Крім того, скорочені норми споживання.

Монитезация, як запевняє прем'єр, дозволить мінімізувати зловживання в системі отримання субсидій.

Нагадаємо, в квітні міністр соцполітики Андрій Рева заявляв про роботу над порядком впровадження системи монетизації субсидій. Тоді він навів приклад. Сільський будинок на 60 квадратів, хазяйка — пенсіонерка з пенсією в 1500 гривень. Сьогодні при нормі в 5 кубів газу, опалення їй обходиться приблизно в 2100 гривень (60 х 5 х 6.9). З них вона зі своєї пенсії платить приблизно 100 гривень (5% від пенсії), інші дві тисячі покриваються за рахунок субсидії.

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Показати ще

Зміст монетизації в тому, щоб дати цій жінці 2 тисячі на руки, і вона сама заплатила за газ. Це для того, щоб вона була зацікавлена зменшити споживання газу на обігрів свого будинку і заощаджену різницю залишити собі на інші потреби. Від цього виграє як вона, так і держава.

Правда, при цьому потрібно прописати жорсткий механізм відповідальності за своєчасний розрахунок за комунальні послуги. Люди при введенні монетизації субсидій зобов'язані будуть розраховуватися протягом місяця без затримок. Для цього, наприклад, можуть дати право підприємствам, що надають послуги, відключати тих, хто вчасно не платить.

Як повідомляв портал "Знай.uа", з 1 травня 2018 року в Україні завершився період призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) - зокрема, електропостачання.

Так, районні управління з питань соціального захисту населення, щорічно після закінчення строків надання субсидій, переглядають субсидії на наступний період.

Важливо, що при наявності заборгованості за спожиті послуги більш ніж за два місяці, згідно з Постановою Кабінету міністрів України № 300, субсидії не будуть нараховуватись.