У квітні стартувала нова медична реформа, яка має на меті повністю змінити сферу охорони здоров'я в Україні. На реформування системи в селі влада витратить понад мільярд гривень. Що зміниться для сільських жителів і до чого слід бути готовими вже сьогодні.

Як пише "Сегодня", цей мільярд в першу чергу піде на обладнання кабінетів лікарів, будівництво нових медпунктів, закупівлю транспорту для докторів і будівництво доріг від віддалених сіл до лікарень.

В середньому чотири рази на рік може людина звернутися до лікаря мережі первинної медичної допомоги. А в одну зміну амбулаторія повинна прийняти 24 пацієнта. Це критерії ефективності медзакладів одного району. При цьому допомога може надавати не обов'язково лікар - з 30% зверненнями може впоратися медсестра або фельдшер, йдеться в документі.

МОЗ і Мінрегіон також вводять поняття "територія доступності". Тобто, з'являється норма, скільки людина і яку територію може обслуговувати одна амбулаторія.

Популярні новини зараз

"Війна на території росії": відомий астролог назвав час, коли Україна відчує мир

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

Тисячі українців привітають грошима: хто та яку допомогу отримає

Показати ще

Також в законі йдеться про те, що перш, ніж відкривати пункти медобслуговування. Варто спочатку підрахувати доцільність. Якщо, наприклад, виявиться. Що дешевше їздити до найближчого вже існуючого медзакладу, аніж забезпечувати окремий пункт, тоді влада швидше надасть транспорт, який перевозитиме пацієнтів до конкретного медзакладу. Однак проїзд не буде для населення безкоштовним. Ціни встановлюватиме місцева влада.

Щодо браку лікарів у сільській місцевості, влада панує "заманювати" спеціалістів, надавши їм безкоштовно житло, транспорт та надбавку до зарплатні.

Дивіться більше про нову медичну реформу в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", у перший день дії закону про нову медицину, понад 12,5 тисяч українців підписали угоди зі своїми сімейними лікарями. Українцям пояснили, як діяти, якщо у мед закладі вам відмовили у підписанні декларації з лікарем.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про важливі моменти, як правильно вибрати лікаря і підписувати угоду. "Підписавши декларацію, ви повідомляєте державі, що вибрали саме цього лікаря і цей медзаклад. З липня вони отримуватимуть гроші за ваше обслуговування, для вас воно буде безкоштовне", – зазначила Супрун.