Цієї осені українські урядовці, якщо вірити заявленим планам, повинні ухвалити низку важливих реформ, найочікуванішою серед яких буде медична. Хто ж як не Нобелівські лауреати можуть подати кращий приклад нашій державі.

Днями у столичному університеті ім.Шевченка відбулася лекція світового світила медицини Гаральда цур Гаузена. Звістка про це розлетілася по всій Україні, тому що не щодня фахівці такого рівня дають дієві поради, які не стосуються жодних політичних лозунгів та гучних заяв.

Візит нобелевського лауреата став можливий завдяки підтримці та запрошенню народного депутата Олеся Довгого. Сам народний обранець зізнався, що вражений досягненнями Гаральда цур Гаузена та має надію, що Україна отримає і своїх нобелевських лауреатів.

Як зазначив колишній радник прем'єр-міністра України, екс-викладач Києво-Могилянської академії Володимир Цибулько, виступ Гаузена – пряма інструкція чиновникам, які реалізуватимуть технічні та фінансові аспекти:

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

"Медреформа не в заявах політиків, а швидше в інтелектуальному наповненні, фінансах, технічних аспектах та людях, які її будуть реалізовувати. Поки що, все зводиться до політичних лозунгів, особливо ліво-проросійських сил. Приїзд нобелівського лауреата, дає гарний шанс політикам та розробникам реформи вникнути в суть змін…його лекція - це інвестиція в національний інтелект, і ще один крок на шляху в коло цивілізованих націй", - додав він.

Дехто звернув увагу на те, що у нашій країні нобелівських лауреатів немає. Відповідь на це питання дав співробітник аналітичного центру Нік Давидич.

Експерт вважає, що наше суспільство просто часто відволікається на гучні інциденти з політиками, на деталі чужого життя, тоді як піклуватися про своє власне забувають. Хоча медреформа – запорука здорової та успішної нації, то чому ж їй приділяють так мало уваги наші спеціалісти, а іноземці радо приходять на допомогу? :

"Чому в Україні немає нобелівських лауреатів? Відповідь складна, сумна і дуже затягнута. Але якщо коротко і з останніх подій, то вона ховається в тому, що прорив кордону, коса Тимошенко та піджак Порошенка нас цікавив більше, ніж наприклад відкриття бібліотеки та навчального центру. Доки ця парадигма не зміниться, у всіх відношеннях, від фінансування до ментального, старту не буде….хотілось почути, що треба робити українській науці та освіті, щоб за 10 років отримати власних нобелівських лауреатів".

На думку Давидича, візит Гаузена швидше за все стосується сфери профільної спеціалізації – ще один непоганий приклад розділення обов'язків: кожна освічена людина повинна займатися своєю справою.

На своїй сторінці у Facebook пояснив важливість цього заходу і Олександр Барабошко. За його словами, лекцію краще було б послухати не стільки студентам, скільки міністрам і депутатам. Можливо б тоді, вони більш реально усвідомили стан справ в Україні та взяли на озброєння приклад Німеччини, яка ефективно бореться із однією з найболючіших проблем людства – онкологічними хворобами:

"Аудиторія заповнена в першу чергу студентами, але мені здається виступ лауреата варто було б ще послухати лікарям, в них були б ще більш предметні питання. А ще більше українським депутатам, які не вникаючи в суть медичних питань вписуються за чи проти медреформи", - прокоментував Барабошко.

Нажаль, журналісти Знай.ua, які завітали на лекцію, не помітили жодного нардепа, хоча саме вони мають опікуватися здоров'ям українців. Мабуть, їм не дуже цікаві думки та дослідження експерта світового рівня, адже він не розкаже, як закупити дешевше та продати населенню дорожче. Також проігнорували захід представники міністерства охорони здоров'я. Одним словом - всі ті, хто впливає на медицину в Україні.

Відомо, що Гаральд цур Гаузен – німець за походженням, лауреат Нобелівської премії в галузі фізіології і медицини (2008 рік). Отримав відзнаку за відкриття вірусів папіломи людини, що викликають рак шийки матки і два десятки років поспіль керував центром дослідження раку.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у МОЗ планують змінити перинатальну галузь.