У польському місті Щецин почали будівництво пам'ятника "жертвам українських націоналістів", загиблим у 1939-1947 роках.

Як повідомляє Польське радіо, монумент буде зведений на Центральному кладовищі міста.

Пам'ятник будують в рамках співпраці Інституту національної пам'яті Польщі та Асоціації Східні креси: спадщина і пам'ять.

Директор Інституту національної пам'яті у Щецині Павло Скубиш зазначив, що пам'ятник має стати символічною могилою для "жертв злочинів на Волині, які не мають своїх могил".

Популярні новини зараз

Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами

ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись

Нові правила бронювання з 1 грудня: хто підпаде під мобілізацію ТЦК вже за тиждень

Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат

Показати ще

Також повідомляється, що Польща вважає трагічні події на Волині та Галичині під час Другої світової війни геноцидом. 11 липня в Польщі відзначається Національний день пам'яті жертв геноциду, нібито здійсненого українськими націоналістами.

Волинська трагедія - двосторонні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською Армією і польською Армією Крайовою з участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

За даними Польщі, під час нацистської окупації українські націоналісти вбили 100 тисяч поляків. Варшава наполягає, що репресії загинуло менше українців, ніж поляків.

Раніше повідомлялося, що в польській столиці пройшов пікет біля Міністерства внутрішніх справ. Причиною акції послужила заборона на в'їзд в Євросоюз українській громадській діячці, голові громадської правозахисної організації "Відкритий діалог" Людмилі Козловські1.

Відомо, що на протестну акцію зібралося близько 70 осіб. Про це пишуть українські ЗМІ.

Протестувальники прийшли до міністерства з вимогою від влади скасувати рішення про внесення Козловської до Шенгенської інформаційної системи (SIS) як особи небажаної в країнах ЄС.

За словами організатора пікету Анджея Тшецяковського, такі дії Польщі - це "результат безпрецедентних протиправних дій влади".

Він також оприлюднив лист, підписаний групою польських опозиційних політиків, які закликали ЄС надати Козловській громадянство однієї з країн блоку.

Нагадаємо, Польща хоче кинути за ґрати українського вченого.

Як повідомляв Знай.ua, останнім часом зафіксовано багато випадків, коли українці отримують травми або стають жертвами насильства під час заробітків за кордоном.

Також Знай.ua писав, що польські банки придумали тисячу і один спосіб заманити заробітчан.