Власні квадратні метри - це мрія багатьох людей, незалежно від того, в якій країні світу вони проживають. Але далеко не всім по кишені просторе житло, тому скромні однокімнатні квартири всюди користуються великим попитом. Тим часом, як стверджують вчені, проживання в маленькому просторі може негативно позначатися як на фізичному, так і на психічному здоров'ї людини.

Небезпека для психіки

На думку фахівців, обмежені житлові умови негативно впливають на психіку будь-якої людини, причому як дорослого, так і дитини. Американський вчений Дак Копець, який є начальником відділу психологічного впливу дизайну при університеті Бостона, проводив дослідження в даній області. В результаті роботи Копець виявив, що квартири невеликої площі можуть стати першопричиною постійного стресу, зайвої дратівливості, агресії і навіть підштовхнути людину до зловживання алкоголем або наркотиками.

З Копець згодна і Сьюзен Сегерт, яка займається питаннями психології середовища в нью-йоркському університеті. Сегерт не сумнівається в тому, що маленькі квартири для багатьох людей стають справжнім порятунком в сучасному світі в зв'язку з їх відносно невисокою вартістю. Але в той же час Сегерт, яка кілька років вивчала психологічні особливості дітей, які проживають в подібному помешканні, прийшла до невтішних висновків. З'ясувалося, що такі діти частіше, ніж їх однокласники, прогулювали уроки, страждали від низької концентрації уваги, погано вчилися, були замкнутими і некомунікабельними.



Негативний вплив, який чинить на психіку проживання в малогабаритному житлі, вчені пояснюють прагненням (інстинктом) людини до особистого простору. Саме такої особистої території мешканці невеликих квартир часто позбавлені.

Небезпека для фізичного здоров'я

Люди, що живуть в однокімнатних квартирах, мучаться не лише по причині різних психологічних чинників, але і частіше за інших страждають всілякими фізичними недугами. У приміщенні, де одночасно збираються кілька людей, набагато легше поширюються інфекції, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Згідно зі статистикою, діти, які проживають в подібних умовах, більше ніж їхні однолітки схильні до хронічних респіраторних захворювань.

На думку експертів, винна в такому стані речей погана циркуляція повітря в надмірно малому просторі. Так, якщо скоротити площу, що припадає на одного члена сім'ї, на 7 м2, то ймовірність захворіти на запалення органів дихання збільшиться більш ніж на 30%.

А французькі вчені за допомогою все тієї ж статистики вирахували, що одинаки, що займають цілу кімнату або мають лише одного сусіда, живуть на 8 років довше тих, хто змушений ділити її з ще трьома-чотирма мешканцями.

Популярні новини зараз

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

Юність стукає у двері? Оновлені мотоцикли "Ява" знову продаються в Україні, одразу 6 моделей

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Показати ще

Норми площі

Сучасні архітектори встановили норму розміру площі для проживання однієї людини в 14 м². Експерти з викладками архітекторів абсолютно згодні, проте з невеликим застереженням. Вони додають, що якщо житло не відповідає даним параметрам, то кількість квадратних метрів на члена сім'ї не повинно бути менше 9-ти.

Нагадаємо, в Україні найбільшою популярністю з огляду на зниження цін почали користуватися малогабаритні приміщення, переважно – це житло вторинного типу невеликого метражу.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям пояснили, куди точно не варто вкладати гроші.

Також "Знай.ua" писав, скільки коштують однокімнатні квартири в українських містах.