Перше, що слід зробити, якщо забудовник не виконує взяті на себе зобов'язання - домовитися з ним полюбовно, без скарг і позовів.

Про це пише "Судово-юридична газета".

У разі ігнорування вимог щодо дотримання досягнутих раніше домовленостей спокійно можна самостійно з'ясувати, чи дійсно ця будівництво не суперечить будівельним нормам.

Хорошим варіантом буде перевірка професійним юристом дозвільної документації: підтвердження прав користування або власності на земельну ділянку; якщо земля надана в оренду — потрібно відповідне рішення місцевої ради та договір оренди.

Повинен бути у забудовника і витяг із Державного реєстру про передачу ділянки до оренди.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Якщо забудовник під різними приводами відмовляється надавати йому необхідну документацію, прямуйте в держоргани, які видали дозвіл на будівництво та містобудівні папери: Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, Департамент містобудування та архітектури, а також в районну адміністрацію або сільраду, де зможете дізнатися плани на забудову даної місцевості.

Крім того, направляйте запит із проханням надати інформацію про землі, на якій будується багатоповерхівка, і дозволу на ці роботи.

На свої звернення Ви обов'язково повинні отримати відповідь (прийде протягом місяця) про те, законно чи будівництво об'єкту нерухомості , чи ні.

Якщо прийшов лист з документами, що підтверджують законність будівництва, обов'язково звірте, чи відповідають реальні роботи інформації про об'єкти дозвільної документації (наприклад, чи збігається кількість поверхів на папері і на будівництві).

У тому випадку, якщо на місці зведення багатоповерхового будинку дійсно мають місце порушення норм чинного законодавства, Вам треба звертатися в інспекцію архітектурно-будівельного контролю з повідомленням про незаконне будівництво.

Якщо комісія підтвердить ці порушення (про що складається відповідний акт), забудовник буде змушений усунути невідповідності або зупинити будівництво.

Отримавши відмову, Ви можете скаржитися не тільки в зазначені держоргани, але і відразу подавати позов до суду і звертатися в прокуратуру з метою усунення порушень будівельних норм.

Нагадаємо, на українському ринку нерухомості почали з'являтися небезпечні для життя новобудови, які зводяться з порушеннями всіх можливих будівельних норм.

Дивіться сюжет про забудовників

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", ринок нерухомості незабаром вибухне.