У Міністерстві закордонних справ заявили, що Україна найближчим часом може укласти угоди про скасування віз з чотирма країнами Латинської Америки.
Про це в ході круглого столу "Європейський вибір України після Революції Гідності: можливості та проблеми" заявив заступник начальника Управління консульського обслуговування Департаменту консульської служби МЗС Сергій Міняйло, передає "Інтерфакс-Україна".
"З чотирма країнами цього регіону (Латинської Америки) були детально обговорені можливості вже найближчим часом складання договорів про скасування візового режиму. Це Уругвай, Перу, Колумбія, предметні дискусії були щодо Мексики", - сказав Міняйло у п'ятницю в Києві.
Представник МЗС нагадав, на сьогодні громадяни України можуть подорожувати без віз до 85 держав світу.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Безвізовий режим між Україною і Євросоюзом набув чинності 11 червня 2017 року. Також з 31 грудня 2017 року між Україною та ОАЕ почав діяти безвізовий режим, а в березні 2018 року Україна підписала угоду про безвіз з Катаром.
Скасування віз з ЄС відкриває можливість громадянам України подорожувати не тільки в Європу.
Нагадаємо, що безвізовий режим з Євросоюзом відкриває українцям можливість подорожувати до понад 35 країн Азії та Латинської Америки. Про це в інтерв'ю телеканалу "1+1" заявив президент України Петро Порошенко.
За його словами, між ЄС і цими країнами також є угода про безвізовий режим. Відповідно, ці держави автоматично будуть надавати право українцям подорожувати без віз.
Раніше "Знай. uа" писав про те, що Рада Європейського Союзу запровадила для українців спеціальний дозвіл для подорожей за кордон за безвізовим режимом. Коштуватиме він приблизно 7 євро, видача цього документу дозволить проводити попередню перевірку громадян третіх країн, які намагаються в’їхати в Шенгенську зону.
Надана інформація буде проходити автоматично перевірку по базах даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити, чи існують підстави для відмови в дозволі на проїзд. Якщо заборон та зауважень не виникне, дозвіл на в’їзд видаватиметься автоматично. Якщо виникнуть підозри або інформація потребує додаткового аналізу, то заявка буде оброблятися вручну компетентними органами. У будь-якому випадку, термін розгляду інформації з винесенням відповідного рішення не буде перевищувати 96 годин.