Шевченківський районний суд Києва 20 квітня 2018 року повністю задовольнив клопотання Служби безпеки України (СБУ) та наклав арешт на 56% акцій ПАТ "Мотор Січ", що належать китайським інвесторам.

Про це свідчить рішення суду.

На думку СБУ, досі є небезпека незаконного відчуження активів, що несе загрозу безпеці України, оскільки завод займається виробництвом і ремонтом комплектуючих і двигунів для військової авіації, а, отже, має важливе значення для обороноздатності країни.

Згідно з документами суду, заарештовані акції належать громадянину Китаю, і декільком компаніям, що мають банківські рахунки в офшорах: Skyrizon Aircraft Holdings Limited, Business House Helena AG, Enfields Trade & Capital Corp , Waldo Trade Ltd, Granum Corporation, Likatron Enterprises Limited.

Також суд заборонив будь-які дії з заарештованими активами, які можуть призвести до зміни їх власника.

"Заборонити будь-яким депозитарним установам вносити в систему депозитарного обліку будь-які зміни, що стосуються ідентифікації власників та/або переходу права власності щодо цінних паперів - простих іменних акцій АТ" Мотор Січ", або видавати реєстру акціонерів до закінчення досудового розслідування", - йдеться в постанові суду.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Варто відзначити, що 23 квітня 2018 року співробітники СБУ провели санкціоновані обшуки в адміністративних приміщеннях заводоуправління, відділі цінних паперів ПАТ "Мотор Січ" та за місцями проживання окремих фізичних осіб.

Служба безпеки України підозрює екс-регіонала, почесного президента машинобудівного заводу "Мотор Січ", народного депутата В'ячеслава Богуслаєва (депутатська група "Воля народу") в незаконному продажі 56% акцій підприємства інвесторам з Китаю.

В рамках розслідування, вказаний суд у вересні минулого року вже заарештовував "китайські" акції підприємства. У зв'язку з цим всі майданчики зняли з торгів акції і скасували самі торги.

У січні цього року машинобудівний завод "Мотор Січ" передав "Сніжнянський завод" під управління іноземної компанії, не розкривши країну, з якої ця компанія. Варто відзначити, що переданий в управління завод знаходиться на непідконтрольної Україні території Донбасу.

Варто відзначити, що у понеділок, 16 квітня, в Запоріжжі вперше піднявся в небо новий український гелікоптер виробництва компанії "Мотор Січ".

Йдеться про легковий багатоцільовий гвинтокрил МСБ-2 - "Надія", який є модернізованою версією Мі-2. Судно на 70% складається з композиту, що робить його більш легким, а з салону прибраний витратний бак.

"Паливний бак перенесений з салону — це міжнародні вимоги. Пасажирські сидіння більш зручні, збільшена дальність польоту, є мрія встановити автопілот. Сьогодняшній політ довів, що у цієї машини є життя", - зазначив льтчик-випробувач Андрій Федоров.

Обшук "Мотор Січ": розслідують підготовку диверсії

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Україні пообіцяли власний вертоліт "Надія".