Напевне більшість із нас не підстрибує з ліжка за першим дзвінком будильника, а щоразу відкладає ще на 10 хвилин, які здаються нам найсолодшими. Однак у такої звички є безліч мінусів і про головний із них розповіли медики.
Полежати в ліжку 5-10 хвилин це може негативно позначитися на нашому здоров'ї, - упевнені експерти в області сомнології з Sleep Clinic Services у Великобританії, передає Ukrhealth.
Зайві 5-10 хвилин сну вранці дають мозку команду полежати у ліжку ще трохи і відпочити, у цей момент він починає виділяти гормони, які відправляють організм в стан глибокого сну.
Таким чином, виникає феномен під назвою інерція сну – стан, коли ми відчуваємо неймовірну втому, так, ніби, не спали всю ніч. Саме початок циклу сну поганий момент для того, щоб знову прокидатися.
До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК
"Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю
Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги
Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
У результаті – людина встає з ліжка з відчуттям розбитості, а сон, який хоч і тривав достатньо, ніби й не було.
"Коли ви знову натискаєте на кнопку "дрімота", ваш мозок і тіло заплутуються. Після ранкового пробудження і дзвінка будильника ви раптом наказуєте мозку знову повернутися у стан сну. Коли це відбувається, то буквально тут же заново прокидаєтесь, відбувається неузгодженість дій між мозком і тілом",– говорять спеціалісти.
Тож якщо ви хочете полежати у ліжку на 10 хвилин довше – краще ставте будильник на тих 10 хвилин пізніше звичайного, а не закривайте очі після пробудження.
Дивіться: Що допоможе легко прокинутися
Як повідомляв раніше "Знай.ua", буквально нещодавно досвідчені фахівці під керівництвом доктора Ендрю Вейла з Гарвардського університету вдосконалили методику швидкого засинання, яку колись йоги розробили ще в Стародавній Індії, і заклечається вона у правильному диханні.
Також "Знай.ua" писав, що знаменитий та мегауспішний американський підприємець і винахідник, засновник компаній Tesla Inc. та SpaceX Ілон Маск через постійні проблеми зі своєю компанією Tesla почав вживати наркотики в рекреаційних цілях, адже не може без них заснути.