З початку 2018 року українців тероризує кір, а в Одесі щонайменше троє малюків стали жертвами цього захворювання.
"ТСН" опублікувала список найбільш розповсюджених вірусів та рідкісних захворювань, які косять українців останніми роками.
Кір
Рівень захворюваності кором насправді почав підвищуватися ще 2017 року. І вже тоді, у травні, у МОЗ говорили, що це було прогнозовано. Чиновники озвучили дві причини: низьке охоплення профілактичними щепленнями дітей та циклічність цього захворювання.
Скільки доведеться платити за електроенергію з 1 березня: тариф не для всіх буде однаковим
Українцям платитимуть подвійні пенсії: чиї гаманці стануть удвічі товщі
Бронювання більше не гарантія: нові правила змусять українців збиратись до війська
Доплати за стаж у 2025 році: хто з пенсіонерів потрапив до "списків" на підвищення
Вірус Коксакі
У серпні 2017 року в Україні стався спалах вірусу Коксакі. Винуватицею тоді називали Туреччину, з якої відпочивальники привезли вірус в Україну, проте у Мережі з'являлися повідомлення і від тих українців, які заразилися на місцевих водоймах.
Свинячий грип
Взимку 2016 року в Україні вирував свинячий грип. Епідемію офіційно оголосили наприкінці січня. Станом на лютий перехворіло понад 3 млн осіб, від ускладнень померло більше 200 людей. Найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація.
Менінгокок
2017 року склалася напружена ситуація із захворюванням на менінгококову інфекцію. І нинішні цифри смертельних випадків значно більші за минулорічні. Менінгокок – одна з кількох видів бактерій, які призводять до розвитку бактеріального менінгіту, одного із найбільш небезпечних видів цієї хвороби. Він характеризується невідкладним станом та найвищим ризиком смерті. Смерть може настати протягом декількох годин.
Поліомієліт
У вересні 2015 року з'явилося тривожне повідомлення. Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке викликає ураження нервової системи. 10% хворих можуть залишитися з інвалідністю, а в 1-2% захворювання має летальний результат, адже через ураження нервів може наступити спазм дихальних шляхів або серця.
ВІЛ/СНІД
2014 року в Україні значно збільшилася кількість нових випадків ВІЛ-інфекції. Як повідомили у Фонді "АнтиСНІД", зростання епідемії ВІЛ/СНІДу відбулося на тлі обвалу ринку презервативів. У зв'язку з погіршенням економічної ситуації українці все частіше відмовляються від придбання презервативів.
Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені пояснили, чому вживання фастфуду та іншої жирної їжі у величезних кількостях може незворотньо змінити роботу імунної системи.