Піст – це не лише духовне очищення, це також корисно і для нашого організму.

Так вважають дієтологи, які розкрили ще більше позитивних фактів про піст та особливості харчування у цей особливий для вірян період, - пише "Сегодня".

Не обов'язково весь пост їсти тільки каші. Бобові - найкраща заміна м'яса, каже дієтолог.

"Збалансоване харчування має містити жири, білки, вуглеводи. Під час посту людина обмежується тваринними жирами - це добре. Я б не радила виключати всі білки, залишити хоча б рибу або яйця", - говорить дієтолог Інна Раілко.

Популярні новини зараз

Чоловіків застерегли від помилки у ТЦК: читайте уважно

Кожен пенсіонер повинен визначитися: українців поставили перед вибором

Українці можуть звільнити себе від щомісячної сплати за доставку газу: що потрібно зробити

Українцям спишуть частину боргів за комуналку: кому дозволять не платити

Показати ще

За сорок днів подібного харчування відновлюється весь організм, каже дієтолог. Позитивно пост впливає на серцево-судинну систему.

Мікроелементи, вітаміни та клітковина, які містяться у фруктах та овочах, особливо в таких як буряк, морква та селера, прибирає токсини і кишкові камені. А рослинні жири - покращують роботу печінки, очищають судини.

Важливо й правильно закінчити пост. Чи не шашликами з кагором, а повертати в меню м'ясо невеликими порціями.

Нагадаємо, у неділю, 1 квітня, християни святкують Вербну неділю. Сьогодні віряни йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "квітною" і відносять до дванадцяти головних християнських свят.

Оскільки ще тиждень до Великодня та триває піст, святкують цей день скромно, без зайвих надмірностей.

Цього дня допускається риба і трохи червоного вина. Будь-які пісні страви: вареники, млинці, овочеві та грибні страви, запіканки і бабки, інші наїдки і напої (компоти, киселі, кваші, узвари тощо) треба готувати заздалегідь, у свято цього робити не можна. Потрібно постаратися відійти від суєти, зайнятися своїм духовним розвитком, присвятити час молитвам і спасенним бесідам, очиститися духовно, помолитися і підготуватися до Страсної седмиці.

Харчування в піст. Що має бути в меню

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", синоптики розповіли, якої погоди слід чекати українцям наступної неділі на Великдень.

Вже за тиждень православні в усьому світі відзначатимуть одне з найголовніших та найвеличніших свят – Великдень. Цього року католицький Великдень святкують 1 квітня, а православний – 8 квітня. В Україні існують свої традиції та звичаї в народі. Зокрема немалу увагу люди приділяють святковому столу та стравам, які прийнято готувати до цього дня. Українцям нагадали, що обов’язково має бути на святковому столі.