1 квітня стартувала нова медична реформа, яка має на меті кардинально змінити сферу медичного обслуговування в Україні. Відтепер наша медицина стає повністю автоматизованою. Зміни також торкнулися і виклику лікаря додому. Як працюватиме нова система, пояснили у МОЗ.

Виклик лікаря додому тепер здійснюватиметься за новими правилами. Тепер лікар не зобов'язаний буде їхати до хворого, якщо вирішить, що це зайве.

За словами медиків, таким чином лікар зможе відсівати уявних хворих, яким просто лінь їхати до медзакладу.

"Не раз доводилося зустрічати уявних хворих, що бреде додому з магазину, зайнятими за садовими роботами або зовсім цілувати зачинені двері, так як про скасування виклику забули попередити. Окрема категорія - халявщики, які розраховують на отримання документації без черг і з доставкою до дверей. І я стикалася на своєму шляху з тими, кому була потрібна просто довідка", - розповіла доктор Катерина Островська.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

При цьому відповідальність за лікування на дому лягає на плечі сімейного лікаря, коли пацієнти самі відмовляються від госпіталізації в стаціонар. Також мінусом виклику лікаря додому назвали те, що в чужій хаті лікар не може себе захистити.

Виправданим медики вважають виклик лікаря додому для інвалідів і нетранспортабельних пацієнтів.

Самотні неплатоспроможні старі не можуть дозволити поїздку туди-назад в амбулаторію.

Тепер лікар буде визначати, їхати до хворого чи ні по телефону. Він буде дізнаватися у пацієнта, що трапилося і сам приймати рішення, чи є стан загрозливим, чи варто їхати до хворого, або пацієнт може прийти до лікаря сам.

Кожна медустанова буде самостійно визначати механізм виклику лікаря додому.

Лікар не звітуватиме про відвідування всіх пацієнтів, які звернулися в реєстратуру. Все зведеться до кількох цифр в день: загальна кількість звернень дорослих і дітей, і кількість візитів до пацієнтів додому.

Раніше лікарі замість того, щоб прийняти більше пацієнтів в обладнаному кабінеті, були змушені їздити на виклики. В ході реформи кожен українець підпише декларацію з лікарем. Доктор буде "вести" тих пацієнтів, з якими підписав договір.

При цьому лікар Тимофій Бадіка назвав дві проблеми, які можуть виникнути з викликом лікаря. По-перше, лікарі можуть проігнорувати цю норму і продовжувати виїзди на виклики. По-друге, може бути різка негативна реакція пацієнтів.

Також лікар не завжди зможе вірно по телефону визначити стан пацієнта.

"Безсумнівно, існують" трамвайні "діагнози, коли побачивши пасажира, з першого погляду визначаєш хвороба. Однак перукар не стрижуть по телефону, а лікар шляхом одного лише опитування не здатний оцінити всю ситуацію і призначити точне і ефективне лікування, так, як це могло бути при особистому контакті. Інакше навіщо було винаходити складні методи діагностики, пальпацію та аускультацію коли розмовного жанру, виявляється досить? " - підсумувала Островська.

Нагадаємо, вже в перший день набуття чинності закону, понад 12,5 тисяч українців вже підписали угоди з лікарями. Перший досвід, за словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, перший день не минув без проблем.

Уляна Супрун про медичну реформу

Як раніше повідомляв портал "Знай. ua", українцям детально пояснили, як проходитиме процедура звернення за медичною допомогою та як працюватиме первинна медицина. За словами очільниці МОЗ, у компетенції лікаря первинки - спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю і окремі послуги паліативної допомоги. Лікар буде вчасно виявляти ризики для здоров'я. Він проконсультує, як поступово позбутися від шкідливих звичок, де знайти додаткову допомогу і перейти на здоровий спосіб життя.