Систему роботи українського валютного ринку очікують суттєві зміни – НБУ планує офіційно відмовитися від продажу / покупки долара за запитом кращого курсу або RFQ, що являється одним із двох основних механізмів обміну.
Другий варіант – валютний аукціон, який станом на початок цього місяця продав 50,5 мільйонів доларів, тобто практично щодня видавався чималий ресурс валют для двох десятків уповноважених банків.
Новий механізм під назвою Matching, котрий скоро запровадять в Україні, презентували минулого тижня фахівці Bloomberg. Базуватиметься він на виборі кращого грошового значення та автоматичному укладенні угоди, тобто банки будуть активніше відкривати ліміти один для одного.
"Криза недовіри", як охрестили його експерти, почався якраз із неповернення внутрішніх боргів між фінансовими установами.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Основні зміни на ринку валют, рекомендовані НБУ:
- Затвердження дозволу на купівлю під дивіденди
- Відмова від обмежень на дострокове погашення кредитів та підготовка дозволів на придбання валюти
- Скасування режиму Т + 1 (долар та євро можна буде отримати без попереднього резервування гривневої суми, як це було раніше)
- Зменшення нормативу обов'язкового продажу валюти з нинішніх 50% виручки, які експортери повинні продавати на наступний день після надходження в Україну.
Взяти в роботу перші два пункти планується вже 25 січня, всі інші - за результатами найближчого засідання монетарного комітету Нацбанку.
Дивіться: економічні прогнози для України на 2018-й рік