Одеський припортовий завод сьогодні перестав працювати. Причина у припиненні подачі блакитного палива на підприємство.
Як зазначив на своїй сторінці у Facebook заступник директора ОПЗ Микола Щурик, компанія " Укртрансгаз" закрила постачання газу через порушення роботи іншої структури – " Всеукраїнської енерго компанії".
"Сьогодні прийнято рішення про повну зупинку ОПЗ. Причина - отримання повідомлення від Укртрансгазу про порушення компанією ВЕК умов договору транспортування газу на ОПЗ і припинення подачі газу на завод", - написав Щурик.
Рішення Укртрансгазу (документ)
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Згідно документу, припиняється транспортування природного газу, в зв'язку з порушенням договору з боку ТОВ Всеукраїнська енерго компанія (ВЕК), в точці виходу з газотранспортної системи, до якої підключена газорозподільна система ПАТ Одесагаз, припиняється о 7:00 26 квітня. Додаються також певні вказівки щодо подальших дій.
Діяльність підприємства
ПАТ "Оде́ський припо́ртовий заво́д" (ОПЗ) — хімічно-промислове підприємство в Україні. Розташований на березі Малого Аджалицького лиману, межує з морським торговельним портом "Южний", через який здійснюється перевантажування хімічних вантажів.
Побудували його в 1974 році для виробництва та реалізації реалізація хімічної продукції — аміаку та карбаміду. Завод призначався також для експорту добрива. Тривалий час вважався монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолодження і перевантаження аміаку.
Три роки тому перші заступники голів правління "Нафтогазу України" та ОПЗ Сергій Перелома та Микола Щуріков були звинувачені в організації схеми продажу газу для потреб заводу за завищеними цінами і завданні державі збитків на понад 205 мільйонів гривень. В листопаді 2016 року НАБУ передало обвинувачення за цією справою до суду.
Дивіться: Новий постачальник газу на ОПЗ опосередковано пов'язаний з оточенням Кононенка, - розслідування