Суму штрафних санкцій, яку компанія "Київенерго" Рината Ахметова заборгувала НАК "Нафтогаз України" за поставлений газ, порівняли із розміром премій, яку співробітникам НАК виписали за перемогу над "Газпромом" в Стокгольмському арбітражі.

Про це розповів директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

Раніше наглядова рада "Нафтогазу" преміювала співробітників НАК у розмірі понад $ 45 млн за перемогу в Стокгольмському арбітражі. Штрафні санкції по відношенню до "Київенерго" в розмірі 1,2 млрд грн за поточним курсом відповідають $ 44 млн.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Поки що співробітники НАК отримали близько $ 20 млн. Решта премії буде виплачена після остаточного стягнення з "Газпрому" боргу.

Нагадаємо, транзит газу через Україну катастрофічно впав після відновлення роботи російського газопроводу "Північний потік". Зокрема, номінація на прокачку ужгородським коридором впала з 198 млн куб. м до 156 млн куб. м, повідомляють ЗМІ.

"Газпром" користувався українською газотранспортною системою для часткової компенсації потужностей, що вибули через зупинку "Північного потоку", на якому здійснювались планові профілактичні роботи.

Ремонтні роботи російського газопроводу проводилися з метою налагодження техобслуговування механічних вузлів, устаткування і перевірки систем автоматизації для забезпечення роботи обох ниток "Північного потоку" протягом року.

Як повідомляв раніше Знай.ua, Кабінет міністрів України прийняв рішення про підвищення тарифів на газ для населення до 10,5 гривень за кубометр і підніме ціни вже в жовтні. Сьогодні вже обговорюються терміни подальшого підвищення тарифу до 11,4 гривень за кубометр.

Прийнято політичне рішення про підвищення тарифів. Єдине питання: чи буде це підвищення до 10 грн. / куб або до 11,4 грн. / куб. Уряд намагається стримати подорожчання, але ціна відмови від підвищення тарифів занадто велика, тому йти на такий крок не будуть.

Крім того, в Кабміні також розглядають і інший варіант - відмова від зобов'язань з вирівнюванням цін і введенням єдиного тарифу для промисловості і побутових споживачів.

Також Знай.ua писав про те, що за словами першого заступника глави МВФ Девіда Ліптона, тарифи на газ в Україні, якщо порівнювати з сусідніми країнами дуже низькі. Ліптон зазначив, що Україна потребує інвестицій у власну інфраструктуру, тому необхідно підвищення цін на газ.