Російська армія не може змагатися з сучасними західними через загальну технологічну та економічну відсталість, розрив у поколіннях озброєнь, а також різниці в концепціях воєн.
Про це розповіли американські військові експерти, пише "Радіо Свобода".
За словами фахівців, одним з головних недоліків збройних сил країни-агресора є поганий захист сухопутних сил і наземних протиповітряних і протикорабельних систем, на які робить ставку Кремль.
Наприклад, РФ ще жодного разу не випробувала на полі бою комплекси С-400 і С-300, проте російське Міноборони подає їх як головного гаранта безпеки проти повітряної переваги зі сторони США.
Москва позиціонує С-400 як найсучасніші й такі, що не мають аналогів у світі, однак за словами колишнього співробітника Пентагону Михайла Кофмана, який зараз працює в корпорації CNA, С-400 – неефективний інструмент проти літаків ВПС США п'ятого покоління.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
"З таким же успіхом можна розвивати кінноту в складі армії і потім з повним правом заявляти про те, що їй немає рівних аналогів у світі озброєнь", - пояснив він.
Як уточнив Кофман, у цих систем є два величезних недоліки: неефективність проти американських літаків-невидимок і порівняно мале число бойових установок, які можна було б реально задіяти.
"Ця система ефективна, якщо воювати з країнами, в яких літаки четвертого покоління. Але якщо доведеться воювати, наприклад, зі США, у яких бомбардувальники п'ятого покоління, то перевага системи С-400 над аналогами не означає, що вона ефективна і може захистити Росію", — додав експерт.
Фахівець упевнений, що сучасні російські системи ППО так само ефективні проти літаків п'ятого покоління, як кіннота проти броньовиків або танків.
"Якщо радари не бачать літак, який створено для того, щоб бути невидимим, тоді яка її (системи, - ред.) боєздатність врешті-решт?", — задався питанням Кофман.
Аналітик нагадав, що модернізації озброєнь значно прискорилися в порівнянні з минулими століттями. Якщо країна пропускає 10-15 років через низький розвиток, то вона, найчастіше, відстає у деяких ключових галузях, які кардинально змінюють співвідношення сил.
"А відставання РФ у військовій сфері від Заходу становить не менше 15 років", - підсумвав він.
Як писав раніше "Знай.ua", колишній радник російського президента розповів про те, що Володимир Путін мріє "возз'єднати українців, білорусів та росіян" у складі РФ.