Київ запропонував Кремлю обміняти 23 засуджених в Україні росіян на ув'язнених російською владою українців.

Цю інформацію повідомила на своєму Facebook представник України в робочій підгрупі з гуманітарних питань ТКГ по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

Геращенко зазначила, що українська сторона звернулася до Кремля до старту мундіалю.

"Представники в ТКГ поставили пряме і очевидне питання росіянам: яка відповідь РФ на ініціативу України про передачу 23 засуджених росіян для звільнення українців у в'язницях РФ", - написала вона.

Також Геращенко розповіла про "феєричну позицію росіян".

Популярні новини зараз

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

"Росія - не учасник конфлікту, тому в Мінську не може обговорюватися тема визволення українців в російських в'язницях і росіян в українських", - цитує вона росіян в Мінську.

Крім того, вона запитала, чи означає це, що РФ "своїх кидає" і фактично відмовляється від захисту своїх громадян в Україні, але не почула відповіді російської сторони.

У свою чергу, влада Кремля наполягає, що список з обміну утримуваними пропонують самопроголошені окуповані "республіки" і "вони вирішують включати цих росіян в список чи ні".

У Facebook Геращенко уточнила, що вона офіційно звернулася до координатора ОБСЄ в гуманітарній групі Тоні Фрішу і зажадала негайно відвідати в'язниці на окупованих територіях і відвідати українських військових, цивільних, у тому числі журналіста Станіслава Асєєва.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", "Найбільш ефективним парламентером з заручникам, політичним полоненим є Медведчук, який вхожий в обидва кабінету №1 (в Києві і Москві — Ред). Якщо ми хочемо попіаритися, тоді давайте їхати в ООН. Якщо ні — ми повинні зняти білі рукавички і домовлятися з тими, хто може звільнити цих полонених".

Про це в ефірі "112 Україна" заявив юрист-міжнародник Геннадій Друзенко.

Юрист звернув увагу на те, що жоден пункт Мінських угод, крім обміну полоненими, за чотири роки так і не був виконаний. Друзенко також спрогнозував, який результат може дати обговорення в раді безпеки ООН ситуації на Донбасі.