Національний банк України презентує нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень.

НБУ планує поступово замінити банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень монетами відповідних номіналів. Про це йдеться в прес-анонсі Нацбанку, розісланому журналістам.

Презентація нових монет відбудеться у середу, 14 березня.

" 14 березня 2018 року о 10:00 в Національному банку України відбудеться презентація нових монет номінальною вартістю 1, 2, 5 і 10 гривень. Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу", - йдеться у повідомленні НБУ.

За інформацією регулятора, українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів, поки монети природно і поступово не замінять банкноти в обігу.

У регулятора також зазначили, що оновлення номінального ряду національної валюти планове та розпочалося з банкноти номіналом 100 гривень зразка 2014 року, уведеної в обіг 09 березня 2015 року.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

У вересні 1996 року в Україні було проведено грошову реформу, внаслідок якої єдиним законним засобом платежу на території України стала українська гривня. Нині в обігу перебувають купюри номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 гривень, а також монети номіналом 1, 2, 5, 10, 25, 50 копійок і 1 гривня. Згідно з чинним законодавством України, виготовлення та зберігання банкнот і монет, встановлення їх номіналів, платіжних ознак та дизайну, а також порядку заміни пошкоджених банкнот і правил їх випуску в обіг належить до виключної компетенції Національного банку України.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні почастішали випадки підроблення грошей. Найчастіше з обігу вилучають фальшиві 500-гривневі купюри.

Про це повідомили представники Нацбанку. В НБУ вкотре наголошують бути уважними при розрахунку готівкою, наприклад в магазинах, де немає приладів для перевірки банкнот.

За даними Нацбанку, у минулому році частка в загальній кількості фальшивих банкнот зросла до 61%.

Як підкреслили спеціалісти, більшість фальшивок виготовляли з використанням комп’ютерної техніки, зокрема лазерні принтери та копіювальні апарати. Близько 19% підроблених грошей друкували поліграфічним способом.

Найчастіше такі гроші збували у закладах швидкого харчування, в магазині та у метро.