В Україні рівень інляціі може знизитися до 5%, почекати доведеться ще два роки, до 2020-го. У всякому разі, так прогнозує Національний банк.
Відповідну заяву зробив заступник голови регулятора Дмитро Сологуб, повідомляється на сторінці НБУ в Facebook.
За його словами, більш жорстка монетарна політика сприятиме поверненню інфляції до цільового діапазону в другій половині 2019 і її зниження до 5% на кінець 2020 року. Також експерт зазначив, що українська економіка відновлюється, незважаючи на військовий конфлікт і торгові обмеження з боку Росії.
"Більш жорстка монетарна політика буде сприяти поверненню інфляції в цільовий діапазон в другій половині 2019 року і її зниження до 5% на кінець 2020 року", - сказав Сологуб.
Популярні новини заразПоказати щеГороскоп на сьогодні 13 квітня: кого у неділю чекає зіпсований настрій, а кого фінансова напруга
Непридатних до служби можуть несподівано "вилікувати": українцям масово переписують діагнози
Українцям платитимуть за новими правилами: яку реформу пропонують
Зупинила поліція – збирайте речі до війська: чоловіків почали ловити за новою схемою
Він зазначив, більш жорсткі монетарні умови нададуть стримуючий ефект для зростання економіки країни, проте така політика НБУ є вимушеним заходом для поступового зниження інфляції.
Трохи раніше представники Національного банку заявляли, що інфляційний тиск з початку року залишилося на минулорічному рівні, тому про зниження базової облікової ставки до кінця року мови не йтиме.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що український Монетний двір планує в найближчому майбутньому вийти на міжнародний ринок і карбувати монети не тільки для себе, але і для інших держав на замовлення.
Нове валютне законодавство, яке готується впровадити українська влада, відрізняється рядом системних недоліків. Законопроект №8152 "Про валюту" містить ряд спірних моментів, незважаючи на наявність в ньому позитивних аспектів.
Ми також писали про те, Національний банк України планує в найближчому майбутньому вивести з обігу дрібні паперові купюри. Так, тепер 1,2,5 і 10 гривень замінять монетами, зразки яких вже презентували українцям. Представники регулятора пояснили, що таким чином держава намагається досягти оптимального співвідношення між якістю і кількістю купюр та монет в обігу. До всього іншого, це наблизить нас до досвіду інших європейських держав, у яких в обігу вже давно є монети номіналом 1 і 2 євро.