Проект пенсійної реформи, нарешті, дістався до Верховної Ради. Його передав уряд на розгляд депутатам.
Документи зареєстровані на урядовому порталі. Народні обранці повинні будуть вивчити кілька законопроектів: "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій" №6617, "Про внесення змін до Податкового кодексу України з питань пенсійного забезпечення" №6616, "Про внесення змін до статті 588 Митного кодексу України за питань пенсійного забезпечення "№6615," Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій ".
Їх тексти і супровідні документи до них поки не доступні в загальному доступі. У Кабміні неодноразово наголошували, що реформа не передбачає підвищення пенсійного віку. Але вводить більш високі вимоги до страхового стажу. Щоб піти на заслужений відпочинок в 60 років працівникові необхідно накопичити 25 років стажу.
Якщо ж цей показник буде на рівні від 15 до 25 років, то пенсійний вік підвищується до 63 років, а при стажі менше 15 років - у 65 років. Ті ж у кого його взагалі немає, зможуть претендувати на соціальну допомогу при досягненні 63 років. Її розраховуватимуть на основі доходів сім'ї пенсіонера.
Планується, що нормативи мінімального страхового стажу збільшуватимуться щорічно на один рік до 2028-го. В результаті, щоб піти на пенсію в 60 років у працівника повинен бути стаж в 35 років. Якщо його не вдалося накопичити за роки роботи, уряд пропонує купити стаж - до 5 років.
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, впровадження в Україні пенсійної реформи змусить громадян уважніше ставитися до записів у трудовій книжці.