Жителів Одеси страшенно налякав сніг рожевого і жовтого кольору. Його вже відправили на експертизу в лабораторію і навіть встигли оприлюднити результати.

В п'ятницю, 23 березня, жителі південної частини Одеської області повідомили про незвичні опади у вигляді снігу жовтого та рожевого кольору. В результаті мер Ізмаїла Андрій Абрамченко зазначив, що на інцидент відреагував, відправивши в Одеський лабораторний центр Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів для лабораторних досліджень та Дунайську гідрометобсерваторію зразки снігу для їх дослідження.

"Лабораторні дослідження, проведені фахівцями Дунайської гідрометобсерваторії, показали, що кислотність представлених зразків снігу нейтральна, в осаді шкідливих хімічних речовин не виявлено", - зазначив мер.



У лабораторних висновках також зазначено, що сніг містить частинки піщано-глинистих фракцій, що й пояснює його незвичний колір. За словами експертів, наявність таких домішків може бути обумовлена сильними вітрами. Також зазначається, що небезпеки для людей, тварин чи рослин такий сніг не несе.

Популярні новини зараз

Більше не видурять гроші: як перевірити, що сайт, банківська картка чи мобільний номер є шахрайськими

ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами

"Період складнощів закінчується": ведичні астрологи назвали місяць, коли українцям стане легше дихати

Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот

Показати ще

Ситуацію прокоментувала український синоптик Наталія Діденко. На своїй сторінці у соцмережі вона зазначила, що сніг на Одещину приніс південний циклон з Балкан, Середземномор'я.

"Тому саме там варто шукати "частинки піщано-глинистих фракцій", які знайшлися в ізмаїльському снігу. Вітер на території Одещини - східного та північно-східного напрямку. Може, звідти щось закинуло", - зазначила вона.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що дещо подібне нещодавно сталося на тимчасово окупованих територіях Донбасу: користувачі соціальних мереж активно поширювали фотографії помаранчевого снігу. Зрозуміло, що там ніхто і не збирався звертатися до лабораторії і з'ясовувати, що це таке.